Maraş'ta Rusya'ya ait yangın söndürme uçağı düştü: Uçakta bulunan 8 kişiden kurtulan olmadı

Rusya Savunma Bakanlığı, düşen uçakta 5 Rusya, 3 Türkiye vatandaşının bulunduğunu duyurdu. Açıklamada kurtulanın olmadığı bildirildi.

Maraş'ta Rusya'ya ait yangın söndürme uçağı düştü: Uçakta bulunan 8 kişiden kurtulan olmadı
14 Ağustos 2021 Cumartesi 15:50

banner255

Maraş'ta çıkan orman yangınına havadan müdahale eden Rusya Savunma Bakanlığı'na ait bir yangın söndürme uçağı düştü. Düşen uçakta 5 Rusyalı 3 Türkiyeli toplamda 8 kişi bulunuyordu. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Bertiz bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, söndürme çalışmalarına havadan da destek verildi. Çalışmalara katılan Rusya'ya ait bir Be-200 yangın söndürme uçağı Adana yakınlarında iniş yaparken düştü. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

UÇAKTA 8 KİŞİ BULUNUYORDU, KURTULAN OLMADI

Reuters'ın geçtiği habere göre, Rusya Savunma Bakanlığı, düşen uçakta 5 Rusya, 3 Türkiye vatandaşının bulunduğunu duyurdu. Açıklamada kurtulanın olmadığı bildirildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yaptığı açıklamada, gün içerisinde Onikişubat ilçesi Ilıca Mahallesi Almalı mevkisindeki ormanlık alanda yıldırım isabet etmesi sonucu yangın çıktığını belirtti.

Orman yangınına hem karadan hem de havadan müdahale edildiğini ifade eden Coşkun, "Bölgeye uçak da sevk etmiştik ancak bir süre önce uçakla irtibat kesildi ve düştü. Şu an olay çok yeni. Uçağın düştüğü bölgeye çok sayıda ekip gönderdik." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.