Lise öğrencisinden tepki: Biz bu AKP'den bıktık

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile sohbet eden 17 yaşındaki liseli bir genç, 'Biz bu AKP'den bıktık' dedi.

Lise öğrencisinden tepki: Biz bu AKP'den bıktık
28 Haziran 2021 Pazartesi 14:29

banner225

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. “Bu ülkede yaşamak stresli” diyen 17 yaşındaki bir lise öğrencisi, "Biz bu AKP'den bıktık başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum” sözleriyle sitem etti. 

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Cuma günü yapılan kongre konuşması sonrası yurttaşla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. 

'BİZ BU AK PARTİ'DEN BIKTIK'

Babacan'la sohbet eden bir genç, iktidarın eğitim politikalarından yakındı. 17 yaşında olduğunu belirten genç, şunları söyledi: 

“Bu ülkede yaşamak stresli. Öğrenciyim, ama geleceğimden şüphe duyuyorum. Biz, bu AKP'den bıktık başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum. Ben, Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır’da ‘Slav û rêz’ dersiniz ama sonra 'Kürt dili pedagojik değil, eğitimine karşıyız' dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. İyi bakın.” (ANKA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.