Levent Gültekin: Programı kırık parmakla yapmışım

Gazeteci Levent Gültekin'e saldıran kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.

Levent Gültekin: Programı kırık parmakla yapmışım
09 Mart 2021 Salı 12:20

banner225

Halk TV'nin Bakırköy'deki merkez binası önünde yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan gazeteci Levent Gültekin, programı kırık parmakla sürdürdüğünü söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın, "Levent Gültekin adındaki azınlık ırkçısı gazeteci ve yazar taslağı, açıkca ilan edemeği bölücük ve Türk düşmanlığını, duçar olduğu MHP nevrozu üzerinden teşhire çalışıyor" şeklinde paylaşım yapmasının hemen ardından saldırıya uğrayan gazeteci Levent Gültekin, sağlık durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı.

'PROGRAMI KIRIK PARMAKLA YAPMIŞIM'

T24 yazarı gazeteci Murat Sabuncu ile birlikte yaptıkları "İki Yorum" programına katılmak üzere gittiği Halk TV'nin Bakırköy'deki merkez binası önünde yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Gültekin, yüzünü korumak istediği sırada parmağının kırıldığını söyledi.

Gültekin, sosyal medya hesabı üzerinden, "Ellerimle kafamı ve yüzümü korumaya aldığım için parmaklarım kırılmış onun dışında çok şükür iyiyim. Yani anlayacağınız dün akşamki İki Yorum’u kırık parmakla yapmışım" diye yazdı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Gültekin canlı yayında saldırının detayları hakkında, "Geçen haftaki konuşmamın ardından sosyal medyadan ciddi tehditler aldım, bu tehditlerden dolayı biraz tedirgindim. Bakırköy meydanında kanala doğru yürüdüğümde iki kişiyle göz göze geldim. Bunlar beni takip etmeye başladılar bir süre sonra da saldırdılar. Ben konuşmamda kimseye küfür etmedim. Kimseye hakaret etmedim. Ülkeye daha iyi olsun diye konuştum. Kavga ile her şeyin üstesinden geleceğini sanan böyle bir lümpen takım örneği daha yok. 25 kişinin aynı anda tek bir kişiye saldırması yiğitlik değil korkaklıktır. Bu sadece benim başıma gelen bir şey değil ama Türkiye'nin içinde bulunduğu durum açısından zor. Kimsenin can güvenliği yok." demişti. Habertürk canlı yayınında konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Levent Gültekin'e saldıran kişiler hakkında soruşturma açıldığını duyurmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.