Kuyumcu dolandırıcılığında yeni gelişme

Diyarbakır'da emanet bırakılan yaklaşık 200 milyon değerindeki para ve ziynet eşyası vurgunu ile ilgili Zerya Gold kuyumculuğun ortaklarından Zülfikar O. Adana’da saklandığı evde yakalandı. 

Kuyumcu dolandırıcılığında yeni gelişme
04 Temmuz 2020 Cumartesi 13:52

Diyarbakır'da aralarında eski vali, başsavcı, esnaf, iş insanları, kuyumcu ve çeşitli meslek gruplarından kişilerin kendilerine emanet bıraktığı 200 milyon değerindeki para ve ziynet eşyası ile ortadan kaybolan Zerya Gold'un ortaklarından Zülfikar O. yakalandı. 

Yapılan dolandırıcılık ile ilgili yürütülen soruşturma devam ederken, şüphelilerden Zülfikar O. polis ekiplerinin yürüttüğü çalışma kapsamında Adana'da saklandığı evde yakalanarak gözaltına alındı. 

Zülfikar O.’nun Adana Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından Diyarbakır’a getirilmesi bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı üzerindeki kuyumcuya esnaf, iş insanı ve çeşitli meslek gruplarından kişiler, yatırım vaadiyle para ve ziynet eşyası emanet etti. İddiaya göre, kuyumculuk yapan Zülküf O., ağabeyi Zülfikar O. ve Serdar A., 200 milyon TL değerindeki para ve ziynet eşyası ile ortadan kayboldu. 

Para ve altınlarını emanet ettikleri bu kişilerden haber alamayınca dolandırıldıklarını anlayan yaklaşık 50 kişi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikâyette bulundu. Şikâyeti inceleyen savcılık, kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için gözaltı kararı çıkardı. Olayla ilgili daha önce gözaltına alınan Zülküf O., "dolandırıcılık" suçundan tutuklanmıştı.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.