Köylüler darp edildi, helikopterden hayvanlar tarandı

Çatışmada yaşamını yitirenlerin olduğu belirtiliyor.

Köylüler darp edildi, helikopterden hayvanlar tarandı
10 Haziran 2020 Çarşamba 13:19

banner255

Silvan Üçdirek Mahallesi’nde başlatılan operasyon öncesi ev baskını yapan askerler, yurttaşlara ters kelepçe takıp darp etti. Operasyon sırasında helikopterlerden köylülere ait hayvanlar tarandı. 
 
Lice, Hazro, Silvan ve Kulp arasındaki bölgede dün başlayan askeri operasyon akşam saatlerinde sona erdi. Godernê (Taş Köprü), Şêlima (Meşe Bağları) ve Malê Çalê (Tek Evler) bölgesinde yaşanan çatışma öncesi 8 Haziran günü Silvan ilçesine bağlı Üçdirek (Hindês) Mahallesi’ndeki evlere baskın düzenlediği kaydedildi. Birçok eve baskın yapan askerlerin, mahalle sakinlerine ters kelepçe takıp “Bize teröristlerin yerini göstereceksiniz” diyerek kırsal mahallelerde gezdirerek darp ettiği öğrenildi.
 
HAYVANLAR TARANDI
 
Bu arada operasyon boyunca yurttaşların evlerinden çıkmalarına izin verilmediği ifade edildi. Mahallenin kırsal bölgesinde bulunan büyükbaş hayvanların helikopterler tarafından tarandığını belirten yurttaşlar, tarama sonucu 1 büyükbaş hayvan öldürüldüğü, 6 büyükbaş hayvanın da ağır yaralandığını söyledi. Yaralı 5 büyükbaş hayvanı kestiklerini ifade eden yurttaşlar, hafif yaralı bir hayvanı da tedavi edilmek üzere ahırda tuttukları dile getirdi. Bölgede bulunan birçok hayvanın da kayıp olduğu ve kimsenin hayvanlarını aramaya çıkamadığını belirten yurttaşlar, mahalledeki bekleyişlerini sürdürdüklerini kaydetti. 
 
Çatışmada yaşamını yitirenlerin olduğu belirtiliyor. (Mezopotamya Ajansı)


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Genco genç - 2 yıl önce
Allah faşistlerin .... ... artık uyanın başkasının baskısına durdiyelim oylarımızı hdp. Ye verelim elele tutuşalım