Komutan görevden alınmıştı, AKP il başkanından ilk açıklama: Duraksadığım esnada alınmış bir görüntü

Gedikler Jandarma Karakolu'da askeri törenle karşılanmasına dair açıklama yapan AKP il başkanı Özaydın, görüntüleri partisinin saha çalışmalarını yıpratmak için kullanıldığını iddia etti.

Komutan görevden alınmıştı, AKP il başkanından ilk açıklama: Duraksadığım esnada alınmış bir görüntü
29 Temmuz 2022 Cuma 16:51

Dersim'in Çemişgezek ilçesindeki Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyaret eden AKP Dersim İl Başkanı Sercan Özaydın, askeri törenle karşılandı. Tören kıtasını selamlayan AKP İl Başkanı'nın fotoğrafları Çemişgezek Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Paylaşım sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki toplarken valilik konu ile ilgili inceleme başlattığını duyurdu. Bu olay sonrası karakol komutanı görevinden alınırken Özaydın'dan ilk açıklama geldi. Özaydın, “AK Partimizin her daim tevazu ve samimiyet şiarıyla sürdürdüğü saha çalışmalarını yıpratmak isteyen belli odaklarca tezvirat malzemesi olarak kullanılması asla kabul edilemez” dedi.

‘GÖRÜNTÜLERİ PARTİMİZİN SAHA ÇALIŞMALARINI YIPRATMAK İÇİN KULLANDILAR’

 Özaydın yaptığı açıklama şöyle:

"20.07.2022 tarihinde başlayıp, 7 gün süresince Çemişgezek ilçemiz merkezi ve 34 köyümüzün tamamını ziyaret ettiğimiz bir program gerçekleştirdik. Programımızın; 27.07.2022 tarihinde 1993 yılında hain teröristlerce şehit edilmiş 8 merhumumuzun kabirlerini ziyaret ederek aziz şehitlerimize karşı minnet ve dualarımızı sunduk. Akabinde, bölgenin ve Aliboğazı mevkinin emniyetinden sorumlu kalekolumuzu; Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız ve teşkilatımız mensuplarının katılımlarıyla ziyaret ederek, Tunceli'mizin huzuruna olan katkılarına ve kahraman vakarlarına teşekkürlerimizi sunarak ayrıldık.

Bu ziyaretimiz neşrinde, Kalekol Komutanımıza makamlarında gerçekleştirdiğimiz ziyaretin akabinde kalekolumuzdan ayrılırken Kalekol Komutanını bekleyen kahraman jandarmamızı ve güvenlik korucusu kardeşlerimizi de ziyaret ederek zaten yüksek olan moral ve motivasyonlarına desteğimizi paylaştık. Bu temaslar esnasında aşağıda paylaşılan fotoğraflarda da görüleceği üzere, kahraman jandarmamızın, yüksek şeref ve onuruna, tarih boyunca tüm dünyaya örnek olmuş vakur disiplinine uymayan hiçbir iletişim biçimi olmamıştır.

Kalekolumuzdan ayrılırken, hemen arkamda Belediye Başkanımızla gelen Kalekol Komutanımızı beklemek için bir an duraksadığım esnada Kalekol Komutanını bekleyen jandarmamızın alınmış bir görüntü kesitinin, AK Partimizin her daim tevazu ve samimiyet şiarıyla sürdürdüğü saha çalışmalarını yıpratmak ve kahraman jandarmamızı karalamak isteyen belli odaklarca tezvirat malzemesi olarak kullanılması asla kabul edilemez."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.