Kayyım tek bir tabelaya 690 bin TL harcamış: 'Belediyedeki talan bir an önce durdurulmalı'

Batman Belediyesi’ne atanan kayyımın, kentin girişine asılan tabelaya 690 bin TL harcadığı tespit edildi.

Kayyım tek bir tabelaya 690 bin TL harcamış: 'Belediyedeki talan bir an önce durdurulmalı'
31 Mayıs 2022 Salı 10:37

banner255

Belediye taşınmazını değerinden 500 milyon TL düşük fiyatla satan, bayrak, poster ve flama alımı için 1 milyon 550 bin TL harcayan kayyım yönetimindeki Batman Belediyesi’nin, kent girişine dikilen tabela için de yüksek meblağ harcadığı ortaya çıktı. Kayyım ve yönetiminin, bir süre önce kent girişine konulan “Kadim toprakların modern şehri Batman” yazılı tabela için 22 Eylül 2021 tarihinde pazarlık usulüyle düzenlediği ihaleyi 690 bin TL bedelle Yiğit Gökşen’e verdiği öğrenildi.   

Mezopotamya Ajansı’ndan Fethi Balaman’ın haberine göre ihaleye tek kişinin teklif verilmesi ve mevzuattaki 21'inci maddenin B fıkrasında yer alan "Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden veya yapı veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması" yöntemiyle yapması dikkati çekti.  

Kent girişine konulan tabela, geçtiğimiz ay da yere yakın olduğu ve büyük araçların geçişini engellediği gerekçesiyle biraz daha yükseltildi. Söz konusu işlem için herhangi bir harcamanın yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor.  

GÖREVDEN ALINAN BATMAN BELEDİYESİ EŞ BAŞKANI KORKMAZ: KAYYIM, KURUMU BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLEDİ

Görevden alınarak yerine kayyım atanan Batman Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, bir tabela için bu kadar para harcanmasını “talan politikası” olarak nitelendirdi. Kayyımın belediyeyi borç batağına sürüklediğini ve bu borcu ödemek yerine halkın parasını çarçur ettiğini söyleyen Korkmaz, tabelanın sadece Türkçe yazılmasına da tepki gösterdi. Korkmaz, “Belediyede devam eden talan bir an önce durdurulmalı” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.