Kayyım 20 yıllık ağaçları kesti

Ağaçların kesilmeye başladığını gören çevredeki esnaf ve yurttaşlar, ekiplere tepki göstererek, ağaçların kesilmesini engellemek istedi.

Kayyım 20 yıllık ağaçları kesti
28 Şubat 2021 Pazar 16:11

banner255

Kayyım yönetimindeki Mazıdağı Belediyesi ekipleri, 20 yıl önce orta refüje dikilen çok sayıda ağacı kesti. 

 

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde Mardin-Diyarbakır yolu istikametindeki orta refüje 20 yıl önce dikilen ağaçlar, kayyım yönetimindeki Mazıdağı Belediyesi ekipleri tarafından motorlu testereyle kesildi. Çam ve dut ağaçlarının bulunduğu çok sayıda ağaç kesilirken, kararın belediye tarafından “yolda gerçekleştirilecek yenileme ve trafiğin olumsuz etkilenmesi” gerekçesiyle alındığı öğrenildi. Ağaçların kesilmeye başladığını gören çevredeki esnaf ve yurttaşlar, ekiplere tepki göstererek, ağaçların kesilmesini engellemek istedi. Belediye ekipleri ile esnaf arasında uzun süren tartışmanın ardından bölgeye polis ekipleri gelirken, tartışma bir süre daha devam etti. 

 

Tepkiler üzerine belediye ekipleri ağaç kesimini durdururken, yaşananlar bir yurttaş tarafından telefonla kayıt altına alındı. Yaşananları kayıt altına alan yurttaş, ağaçların 20 yıllık olduğunu dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.