Kaymakamın eşinin işe gitmeden maaş aldığını ortaya çıkaran müdüre sürgün

İşe gitmeden maaş aldığı iddia edilen kaymakam eşinin, ikinci bir 'görevi' daha olduğu öğrenildi.

Kaymakamın eşinin işe gitmeden maaş aldığını ortaya çıkaran müdüre sürgün
14 Kasım 2021 Pazar 11:23

banner255

Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar, aynı hastanede çalışan ve uzun süredir işe gelmeyen Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han'ın paramedik (Acil Tıp Teknikeri) eşi Kübra Han hakkında işe gelmemesi nedeniyle tutanak tuttu. Bankamatik memuru olarak çalışan Kübra Han'ın durumunu ortaya çıkaran hastane müdürü Erman Atalar’ın, Eskişehir'in en uzak ilçesi Günyüzü ilçe Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevine sürgün edildiği iddia edildi.

Sözcü’den Kemal Atlan'ın haberine göre Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han'ın eşi Kübra Han, geçtiğimiz haziran ayında eşinin de görev yaptığı ilçedeki Devlet Hastanesi'nde geçici görevlendirmeyle paramedik olarak göreve başladı. Ancak Kübra Han, ambulansta paramedik olarak çalışmak yerine hastanede kendisine bir oda tahsis edilerek idari birimde görevlendirildi. Kübra Han, 5 ayda 12 günlük izni haricinde mazeret bildirmeden işe gitmedi. Durum hastane çalışanları arasında huzursuzluk yarattı. Yaşananların İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge'ye kadar ulaşması üzerine Kübra Han hakkında Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar tarafından işe gelmediği için tutanak tutuldu. Müdür Erman Atalar’ın görev yerinin, bu tutanağın ardından değiştirildiği ortaya çıktı.

İKİNCİ KOLTUĞU DA VAR

Öte yandan işe gitmeden maaş aldığı iddia edilen Kübra Han'ın kaymakam olan eşi Harun Reşit Han'ın oluru ile geçtiğimiz ağustos ayında ikinci bir görev olarak Mahmudiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na da görevlendirildiği öğrenildi. Paramediklerin ikinci görevlendirme yapılmasının uygun olmamasına rağmen kaymakamın eşine ikinci bir görevlendirme yapılmış olması da şaşkınlık yarattı.

KAYMAKAMDAN SAVUNMA

Kaymakam Harun Reşit Han’ın konuyla ilgili doğrudan açıklama yapmaktan kaçındığı ancak yakınlarına “Eşimin işe gitmeden maaş aldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Eşim aynı zamanda ikinci görevle sosyal yardımlaşma vakfında da görevlidir. Görevini yerine getirmektedir. Tüm ilçe halkı bunu bilmektedir” savunmasını yaptığı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.