Kanal İstanbul’daki arsalara 15 kat imar izni çıktı, hissedarların adı gizlendi

CHP’li Tekin, Kanal İstanbul Projesi'ndeki değişikliğe ilişkin ‘İstanbul’a yine ihanet ediliyor' dedi ve ekledi: Acelenin nedeninin büyük bir rant vurgunu olduğu bir kez daha netleşti.

Kanal İstanbul’daki arsalara 15 kat imar izni çıktı, hissedarların adı gizlendi
20 Şubat 2022 Pazar 10:10

banner255

Kanal İstanbul Projesi'nin “Rezerv Yapı Alanı'' içinde yapılan değişiklikle bazı adalara 15 kat imar izni verildiği ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çarpık kentleşmeyle ilgili “İstanbul’a ihanettik ettik” itirafına gönderme yaparak “Parsellerdeki hissedarların yerleri resen değiştirildi, kişilerin adları da gizlendi. İstanbul'a yine ihanet ediliyor” ifadelerini kullandı.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre CHP’li Tekin “Askıya çıkan imar planlarına göre bazı bölgelerden arsa alan bazı ‘şanslı' kişilere 15 kat imar izni çıktı. Araziler birdenbire el değiştirdi” dedi.

‘HERKESE AÇIK OLMASI GEREKEN BİLGİLER GİZLENDİ’

Herkese açık olması gereken bilgilerin gizlendiği belirten Tekin, “Bazı siyasilere ve şirketlere ayrıcalık mı tanınıyor? Dikey yapılaşmalarla İstanbul'un siluetini bozunlar Kanal İstanbul'u da dikey mimariye döndüler” diye devam etti.

‘BU ACELENİN NEDENİ RANT VURGUNU’

Tekin şunları söyledi:

“Tartışmalı Kanal İstanbul'a ilişkin tek bir çivi bile çakılmamışken, iktidar tarafından bölgede hızla başlatılan konut projelerindeki acelenin nedeni, yeni bir su yolu yapmaktan ziyade yapı projeleri üzerinden büyük bir rant vurgunu sağlamak olduğu bir kez daha netleşti.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.