Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili hastane ve ailesinden açıklama

Levent İnanır, Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili 'hayati tehlikesi bulunduğu' yönündeki haberleri yalanlayarak, sanatçının hayati tehlike ve felç riski taşımadığını açıkladı.

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili hastane ve ailesinden açıklama
21 Kasım 2021 Pazar 10:46

Muğla'da aniden rahatsızlanan usta oyuncu Kadir İnanır, Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Sanatçının yeğeni Levent İnanır, yaptığı açıklamada Kadir İnanır'ın hayati tehlikesinin olmadığını belirtti.

Dün aniden fenalaşarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan İnanır'ın burada yoğun bakıma alındığı iddia edilmişti.

LEVENT İNANIR: HAYATİ RİSKİ YOK

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır Habertürk’e yaptığı açıklamada, Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili hayati tehlikesi bulunduğu yönündeki haberleri yalanlayarak, sanatçının hayati ve felç tehlikesi taşımadığını söyledi. Levent İnanır, "Daha önce beyninde pıhtı atması gibi bir durumun olduğu sanıldı ama öyle değil. Pıhtı ameliyat olan gözünde oluşmuş. Sarı nokta nedeniyle yeni bir operasyon yaptırmıştı. Oradan bir pıhtı atması oldu ama kan sulandırıcıyla sorun halloldu" dedi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nden de tedaviye alınan Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Hastanenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Çok değerli sanatçımız Kadir İnanır'ı üniversitemiz hastanesinde misafir ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının değerli ismini hekimlerimizin gözetimi altında bir müddet daha misafir edeceğiz."

MELTEM CUMBUL: YANILTICI BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN

Oyuncu Meltem Cumbul da Kadir İnanır ile ilgili paylaşımda bulundu. Cumbul, "Kadir İnanır'ın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Durumu stabil olmakla birlikte yalnızca tedbir amaçlı olarak doktorlar tarafından müşahade altında tutulmaktadır. Yanıltıcı bilgilendirmelere itibar edilmemesi kendisi ve ailesinin ricasıdır" ifadelerini kullandı.

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Ünlü aktör Kadir İnanır pıhtı atması nedeniyle 2018 yılında yoğun bakıma alınmıştı. Pıhtının beyin damarı tıkanıklığına sebep olduğunun anlaşılmasının ardından ameliyata alınan Kadir İnanır tedavisinin ardından hayati tehlikeyi atlattı.

Şubat 2012'de bel fıtığı ameliyatı olan İnanır, ardından akciğerlerinde görülen bir tümör nedeniyle bir operasyon daha geçirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ayhan Agirdan - 2 ay önce
Geçmiş olsun dayım güzel insan seni seviyoruz sen bu oyunu bozarsin