İzmir'de göçük alanına giden Çepni: Bu bir iş cinayetidir

İzmir metro inşaatında yaşanan göçükte toprak altında kalan işçilerden birinin cenazesine ulaşılırken diğer işçi için arama çalışmaları devam ediyor. Bölgede incelemelerde bulunan HDP'li Murat Çepni de yaşananın iş cinayeti olduğunu belirtti.

İzmir'de göçük alanına giden Çepni: Bu bir iş cinayetidir
15 Mart 2019 Cuma 17:11

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce sayısı artan metro vagonları için Halkapınar semtinde yaptırılan, 2 katlı yer altı otoparkında, geçtiğimiz Çarşamba günü sabaha karşı göçük meydana gelmişti. İnşaatta gece çalışan bekçiler Mehmet Çiftçi (69) ve Mehmet Ali Yalçın'a (65) ulaşılamayınca bölgeye AFAD, AKS 110, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi, arama kurtarma çalışması başlatıldı. Bugün de devam eden arama kurtarma çalışmaları sırasında göçükte, bekçilerden Yalçın’ın cansız bedenine ulaşıldı. Hala bulunamayan Çiftçi için çalışmalar devam ediyor.

AİLE BEKLİYOR 

Günlerdir alanda bekleyen Mehmet Çiftçi'nin kızı Fatma Çiftçi,“Umutla beklemeye devam ediyoruz. Babamın yaşadığı umudunu korumaya çalışıyoruz” dedi.

ÇEPNİ: BİR CİNAYETTİR 

Göçüğün yaşandığı alanı ve aileleri ziyaret eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Murat Çepni, bölgeyi gezerken günlerdir olay yerine gelmeyen yetkilileri eleştirdi. Belediye yetkililerinin ailelerle bile iletişim kurmadığını söyleyen Çepni, “Bu bir iş cinayetidir. Burada yaşanan göçük, beklenmeyen bir durum değil. Bu faciayı önleyecek gerekli tedbirlerin olmadığını aileler söylüyor, günlerdir de yapılan çalışmalar bunu gösteriyor” dedi. 

Çepni, göçük altında kalan Mehmet Çiftçi ve Mehmet Ali Yalçın’ın yaşlarına rağmen çalışmak zorunda kalmasını da ülkede yaşayan işçilerin emeklilerin durumunu özetlediğini söyledi. Başka iş cinayetlerinin yaşanmaması için bu göçüğün yaşanmasına neden olan şeylerin iyi incelenmesi gerektiğini ifade eden Çepni, ölen işçilerin ailelerinin ihtiyaçlarını hızlıca giderilmesi için belediye yetkililerini göreve çağırdı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.