İzmir Başsavcılığı, Pervin Buldan hakkında soruşturma başlattı

Başsavcılık, Deniz Poyraz'ın katledilmesine ilişkin davanın duruşmasında Buldan'ın mahkeme heyetine yönelik 'hakaret içerikli söz ve davranışta bulunduğu' iddiasıyla soruşturma başlattı.

İzmir Başsavcılığı, Pervin Buldan hakkında soruşturma başlattı
30 Aralık 2021 Perşembe 10:27

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü'ne 17 Haziran tarihinde Onur Gencer tarafından düzenlenen silahlı saldırıda Deniz Poyraz katledildi. Saldırıya ilişkin açılan davanın ilk duruşması İzmir Adliyesi 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün görülen duruşma sırasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın mahkeme heyetine yönelik 'hakaret içerikli söz ve davranışlarda' bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre başsavcılıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "29 Aralık 2021'de İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan davanın duruşması sırasında HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan hakkında mahkeme heyetine yönelik hakaret içerikli söz ve davranışları nedeniyle soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu duruşmada izinsiz görüntü kaydı yapan ve nakleden kişiler hakkında da ayrıca soruşturmaya başlanılmıştır."

BULDAN NE DEMİŞTİ?

Mahkeme başkanının katil Gencer’e yönelik yumuşak tavrına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Bu adam Minbîç’te eğitildi ve katildir. IŞİD’lidir. Bu kadar sakin davranamazsınız. Bu kadar sakin olamazsınız buna katil gibi davranın” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.