İmamoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: 'Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, yaptığı açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. İmamoğlu sosyal medya hesabından Erdoğan'a yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: 'Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır'
30 Nisan 2022 Cumartesi 17:06

Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve İBB kadrosunda değil Uluslararası İşbirlikleri kapsamındaki projede çalışan ismin 6 yıl önceki silahlı fotoğrafları gerekçe gösterilerek tutuklanması üzerine de konuştu. Erdoğan, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bunun hesabını vermesi lazım" dedi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan'a jet bir yanıt verdi. İmamoğlu, "Erdoğan terörist yakalama işini de bize havale etmiş, İBB'ye güveni için kendisine teşekkürler" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Belli ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist yakalama” işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler.

İBB TÜM YASAL UYGULAMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor.

ALLAH'IM BİZİ İFTİRA VE İFTİRACILARDAN KORU

Önce “terörist” yakalamak için neden 8 gün beklenip, şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin. Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet’ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın.

Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allahım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftarıcılardan koru.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.