İmamoğlu: Bir sağlık çalışanına, bir kadına yapılan bu saldırıyı aklımız almıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Kartal'da aile sağlığı merkezinde çalışan 33 yaşındaki hemşire Ömür Erez silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi hakkında paylaşım yaptı.

İmamoğlu: Bir sağlık çalışanına, bir kadına yapılan bu saldırıyı aklımız almıyor
20 Ocak 2022 Perşembe 21:00

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hemşire Ömür Erez'in çalıştığı aile sağlığı merkezinde öldürülmesine ilişkin, “Bir sağlık çalışanına, bir kadına yapılan bu saldırıyı aklımız almıyor; vicdanımıza sığmıyor” dedi.

Kartal’daki 10 Numaralı Aile Sağlık Merkezi'ne gelen, hakkında 20 ayrı suç kaydı bulunan Rahmi U., 33 yaşındaki hemşire Ömür Erez'i silahla vurarak öldürdü. Olaydan sonra kaçan saldırgan Rahmi U. polisin operasyonları sonucu Bağcılar'da yakalandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu tür saldırıların vicdanlara sığmadığını belirterek, hayatını kaybeden Ömür Erez’in yakınlarına başsağlığı diledi. İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Bir sağlık çalışanına, bir kadına yapılan bu saldırıyı aklımız almıyor; vicdanımıza sığmıyor. Kartal’da bir aile sağlığı merkezinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden hemşire Ömür Erez’e Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.