İmam eşlerini öğretmen olarak görevlendiren milli eğitim müdürü hakkında suç duyurusu

Antalya’da Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun’un köy okullarında imam eşlerini öğretmen olarak görevlendirdiği ortaya çıkmıştı.

İmam eşlerini öğretmen olarak görevlendiren milli eğitim müdürü hakkında suç duyurusu
18 Mart 2021 Perşembe 12:42

banner225

Sol Parti, Antalya’nın Finike ilçesindeki köy okullarında imam eşlerini öğretmen olarak görevlendiren ortaya çıkan Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Başvuruyu yapan Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, bugün Antalya Adliyesi’ne giderek suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim etti.

Sonrasında Adliye önünde kısa bir açıklama yapan Aydın, Coşkun'un yasalara aykırı olarak hiçbir pedegojik formasyonu olmayan ve öğretmen olarak görevlendirme şartlarına uymayan imam eşlerini okullarda görevlendirdiğini dile getirdi.


‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Aydın, “AKP Gençlik Kollarının okullarda siyasi çalışma yapmasına göz yummuş, bu çalışmaları sosyal medya hesabından kutlamıştır. Bütün bunları dikkate alan suç duyurumuzu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptık. Bu durumun peşini bırakmayacağız. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında gerekli yasal işlemler yapılana kadar sürecin takipçisi olacağız” dedi.
Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun, durumun ortaya çıkması üzerine kendisini “Çocuklar mağdur olmasın diye okullarda imam eşlerini görevlendirdik. Müfredat dışına çıkmamaları için uyardık” sözleriyle savunmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.