İki abisinin de cinsel istismarına maruz bırakıldı, evde doğuma zorlanınca istismar ortaya çıktı

İstismarın ardından açılan dava bugün görüldü. Pedagog eşliğinde ifadesi alınan çocuk, hamile olduğunun sadece babası tarafından bilinmediğini söyledi.

İki abisinin de cinsel istismarına maruz bırakıldı, evde doğuma zorlanınca istismar ortaya çıktı
10 Mart 2021 Çarşamba 16:27

banner255

Zonguldak'da iki abisinin de istismarına maruz bırakılan kız çocuğu evde doğuma zorlanınca istismar ortaya çıktı. Açılan davada bebeğin babası olduğu tespit edilen fail tutuklanırken, diğer fail serbest bırakıldı.

Zonguldak Kilimli’de yaşayan 17 yaşındaki S.K., biri öz diğeri üvey olan iki abisinin cinsel istismarına maruz bırakıldı. S.K., geçen yıl 24 Şubat’ta evde yaptırılan doğum sonrası kanaması durmayınca annesi H.K. ve üvey abisi G.K. tarafından Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doğum yapan S.K., polise verdiği ifadede yaşadıklarını anlattı.

S.K., annesinin durumu öğrendiğinde ‘üzüldüğünü ve ağladığını’ söyledi. Alınan DNA raporunda ise bebeğin S.K. isimli abisinden değil, üvey abisi G.K.’den olduğu anlaşıldı.

S.K.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporunda ise ruhsal yönden kendini savunamayacak durumda olduğu ve ‘mevcut zeka geriliğinin hekim olmayanlarca anlaşılabileceği ancak vereceği ifadelere ana hatları ve kuvvetli delillerle desteklendiği takdirde itibar edilebileceği’ belirtildi.

İKİNCİ FAİL SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan G.K. tutuklanırken, S.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianamenin ardından tutuklu sanık G.K. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 24 yıl, tutuksuz sanık S.K. hakkında ise 23 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anne H.K. hakkında ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

S.K. ise doğumun ardından bebeğiyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada tutuklu sanık G.K., tutuksuz sanıklar S.K. ve anne H.K. ve taraf avukatları hazır bulundu. S.K. ise pedagog eşliğinde özel odadan kamera sistemiyle davaya katıldı.

'HAMİLE OLDUĞUMU BİR TEK BABAM BİLMİYORDU'

Pedagogun sorularını cevaplayarak ifadesi alınan genç kız, “Neden burada olduğunu biliyor musun?” sorusuna, “Ağabeylerimin yaptığı şeyler için” diye cevap verdi. Abileri S.K. ve G.K.’nın değişik tarihlerde cinsel istismarına maruz kaldığını anlatan S.K., "Hamile olduğumu bir tek babam bilmiyordu" dedi.

S.K., diğer ağabeyi S.K.’nin de G.K.’nin yaptığı şeylerin aynısını yaptığını ifade etti. Mahkeme başkanının diğer ifadeleriyle duruşmadaki ifadeleri arasındaki çelişkiyi sorduğu S.K., “Ağabeylerimden korktuğum için ifadelerim öyle oldu” diye konuştu.

Tutuklu sanık G.K. ise ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “Böyle bir şey olmadı kesinlikle. Ben burada değildim o tarihte” dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanının, “O zaman çocuk senden nasıl oldu?” sorusunu cevaplayan G.K., “Ben geldiğimde mağdur 7 aylık hamileydi. Ben böyle bir şey yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” iddiasında bulundu.

Tutuksuz sanık S.K. de “Ben böyle bir şey yapmadım kesinlikle. Ben evlerine de gitmiyorum. Kesinlikle kabul etmiyorum” diye konuştu. Anne H.K. ise kızının beyanlarına bir diyeceği olmadığını ifade ederek, S.K’nin ilk istismarda bulunan kişi olduğunu söyledi. Duruşma, sanıklardan G.K.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilerek dosyadaki eksikliklerinin giderilmesi için ertelendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.