İDDİA: Hulusi Akar ve İbrahim Kalın 2. kez Abdullah Gül ile görüştü

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ikinci kez geçtiğimiz günlerde tekrar görüşmeye gittiğine dair bir duyum aldık” dedi.

İDDİA: Hulusi Akar ve İbrahim Kalın 2. kez Abdullah Gül ile görüştü
26 Kasım 2019 Salı 13:26

Milli Gazete’de yer alan habere göre; Kurdaş ’te katıldığı programda, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığı gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e dair bir duyum üzerinden CHP’li Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gizli görüştüğüne ilişkin yapılan haberlere ilişkin dikkat çeken bir gazetecilik değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikinci kez görüştüklerine dair bir duyum aldıklarını söyleyen Kurdaş, bu iddiayı teyit edemedikleri için haber yapmadıklarını kaydetti.

Muharrem İnce üzerinden yapılan kulis habere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Kurdaş, şöyle konuştu:

“Rahmi Turan’ın da Sözcü gazetesinin de burada dikkatli olması gerekirdi. Yani kulis haber yok mu gazetecilikte? Var. Bize de aslında geldi. Burada söylemekte de fayda görürüm ben. Sonuçta her kulis haber ‘doğrudur’ diye haber ya da manşet yapamazsınız. Bize gelen bir bilgiye göre de Sayın Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ikinci kez geçtiğimiz günlerde tekrar görüşmeye gittiğine dair bir duyum aldık. Hatta bu, haber olarak da bu bilgiler, bu kulis haber, yayın kurulumuzda önümüze geldi. Ama ikinci, üçüncü teyitleri yapmadığımız için, yapamadığımız için, bu konunun doğru olmama ihtimalini de yüksek gördüğümüz için biz bu konuyu haber yapmadık.”

ABDULLAH GÜL, KALIN VE AKAR GÖRÜŞMESİ NEDİR?

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı rakip cumhurbaşkanı adayı olacağına ilişkin haberlerin çıkması üzerine cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Abdullah Gül’ü ziyaret ettikleri kamuoyuna yansımıştı.

Kaynak: Tarafsız Haber Ajansı


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.