Hüda Kaya: Gergerlioğlu, abdest alırken en savunmasız haldeyken derdest edildi

'Milli egemenlik' ve anayasa resmen lağvedilmiştir.'

Hüda Kaya: Gergerlioğlu, abdest alırken en savunmasız haldeyken derdest edildi
21 Mart 2021 Pazar 09:52

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, TBMM'deki Adalet Nöbeti'ndeki Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasına "Yazıklar olsun ikiyüzlülere! Ömer Faruk Gergerlioğlu, vekilimiz abdest alırken, en savunmasız haldeyken derdest edildi. " diyerek tepki gösterdi.

 

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, milletvekilliği düşürülen ve Meclis'te Adalet Nöbeti'nde olan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasına ilişkin sosyal medya platformu Twitter'dan tepki gösterdi.

    

Kaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yazıklar olsun ikiyüzlülere! Ömer Faruk Gergerlioğlu, vekilimiz abdest alırken, en savunmasız haldeyken derdest edildi. Namazını kılmasına ve üstünü giyinmesine bile fırsat verilmedi. Bu yaşananlar Akp dinciliğinin nasıl bir yozlaşmış zihniyet içinde olduğunun kaydı olarak tarihe geçti" ifadesini kullandı. 

Kaya "Milletin iradesi ve vekili olan Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah namazı için abdest alırken elbisesi ve ayakkabısını giymesine müsaade edilmeyerek darbeciler tarafından meclis basılarak rehin alınmıştır. "Milli egemenlik" ve anayasa resmen lağvedilmiştir. #HalkınVekiliGözaltında" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.