HSK'dan istifa etmişti: Bahçeli'nin danışmanlığını da bıraktı

Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğinden istifa etmesi gündem olan Hamit Kocabey, MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanlığı görevinden de istifa ettiğini duyurdu.

HSK'dan istifa etmişti: Bahçeli'nin danışmanlığını da bıraktı
29 Temmuz 2022 Cuma 15:11

banner255

Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen ve 14 Ekim 2021'de bu görevinden istifa eden Hamit Kocabey, istifasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile olan fotoğrafını paylaştı ve istifa kararını Bahçeli ile yaptığı istişare sonunda aldığını söyledi.

İstifasıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atılan Kocabey’le ilgili en çok konuşulanlardan biri de, bir dava kapsamında tutuklu bulunan bir kişinin serbest bırakılması için hakime baskı yaptığı yönündeki iddiaydı.

Hamit Kocabey, daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ve partinin hukuk danışmanlığına getirilmişti. Kocabey'in partisindeki görevinden de istifa ettiği belirtildi. Kocabey, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli dostlar; uzun bir süre kamu hizmeti ve siyaset ile iştigal ettik, sağlığımızı ikinci plana attık, kronik sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle MHP’deki görevimden ayrılmış bulunmaktayım.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.