HDP sahaya iniyor: “Çözüm Biz’de Savaş ve Sömürüye Hayır” mitingi düzenleyecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Öcalan üzerinde devam eden tecrit, ekonomik kriz ve ülke sorunlarına dair İstanbul ve Diyarbakır’da iki ayrı miting düzenleyecek

HDP sahaya iniyor: “Çözüm Biz’de Savaş ve Sömürüye Hayır” mitingi düzenleyecek
27 Temmuz 2022 Çarşamba 16:28

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Öcalan üzerinde devam eden tecrit, ekonomik kriz ve ülke sorunlarına dair İstanbul ve Diyarbakır’da iki ayrı miting düzenleyecek.

“Çözüm Biz’de Savaş ve Sömürüye Hayır!” şiarıyla gerçekleştirilecek mitinglerin ilki 6 Ağustos’ta Diyarbakır’da, ikincisi ise 7 Ağustos’ta İstanbul’da yapılacak.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Diyarbakır’daki mitingin adresi İstasyon Meydanı. Diyarbakır’da düzenlenen mitingde HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın katılması bekleniyor.

Öcalan üzerindeki tecrit, savaş politikaları, ekonomik kriz ve seçim hazırlıklarının mitingin başlıca konuları olduğu öğrenildi.
HDP, Diyarbakır’daki miting için yarından itibaren çalışmalara başlayacak. 25 milletvekilinin içerisinde yer alacağı çalışmalar kapsamında tüm ilçelerde halk buluşmaları gerçekleştirilecek. Yine aile ziyaretleri, toplantılar ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirilecek. Söz konusu çalışmaların seçim tarihine kadar süreceği belirtiliyor.

İstanbul’daki miting programı da önümüzdeki günlerde netleşecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.