HDP Eş Başkanları'ndan teşekkür: Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacağımıza söz veriyoruz

Yeniden HDP Eş Genel Başkanı seçilen Buldan ve Sancar, katılan ve destek veren herkese teşekkür etti, ‘aydınlık Türkiye’ sözü verdi.

HDP Eş Başkanları'ndan teşekkür: Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacağımıza söz veriyoruz
04 Temmuz 2022 Pazartesi 12:59

banner255

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) dün gerçekleştirilen 5. Olağan Büyük Kongresi'nde yeniden Eş Başkanlık görevine seçilen Pervin Buldan ve Mithat Sancar, yazılı bir açıklama yaparak katılan herkese teşekkür etti.

‘ORTAK MÜCADELE İNANCIMIZI PEKİŞTİREN DOSTLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER’

Buldan ve Sancar’ın açıklaması şöyle:

“Türkiye’nin olağanüstü koşullarında ve derinleşen kriz atmosferinde 5’inci Olağan Kongremizi demokrasi şölenine dönüştüren, mücadele kararlılığımızı büyüten, her türlü engelin ve saldırının üstesinden bilinçle, iradeyle, kararlılıkla ve fedakarlıkla gelinebileceğini kanıtlayan halkımıza, halklarımıza; kongremize gelemediği halde aynı heyecan ve coşku ile yüreği bizimle atan milyonlara; Partimizi yalnız bırakmayan, saldırılara karşı dayanışmanın en büyük erdem olduğunu gösteren, ortak mücadele inancımızı pekiştiren dostlarımıza, demokratik kitle örgütlerine, siyasi parti temsilcilerine, saldırılarda ve katliamlarda ödedikleri ağır bedel ve yaşadıkları acıyı ülkenin geleceği için mücadele kararlılığına dönüştüren ailelerimize; Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Kürdistan’dan Balkanlara kadar partimizi yalnız bırakmayarak kongremizi enternasyonalist bir dayanışma platformuna dönüştüren dünyadaki kardeş partilerimize, mücadele ortaklarımıza, dost kurumlara ve şahsiyetlere; hakikati şiar edinen ve kongremizi objektif bir şekilde takip edip kamuoyuna duyuran basın emekçilerine ve özgür basına; bu görkemli kongrenin yapılmasında emeği geçen bütün yoldaşlarımıza, yöneticilerimize, parti gönüllülerimize ve partimizin emektarlarına sonsuz teşekkür ediyoruz.”


‘DÖNÜŞÜM KONGRESİNİN YÜKLEDİĞİ SORUMLULUKLA TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIYACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ’

“Dün gerçekleştirdiğimiz kongre sadece partimizin 5’inci Olağan Kongresi değil aynı zamanda Türkiye’nin dönüşüm kongresi olmuştur. Halkımıza ve dostlarımıza güç ve moral vermiş, bizi tasfiye etmeye çalışanları da korkutmuştur. İktidar her zamanki gibi saldırı ve soruşturmalar ile bu kongreden duyduğu korkuyu dışa vurmuştur. Biz dünden daha güçlüyüz, yarın daha da güçlü olacağız. Bir kez daha “Çözüm Biz’de, Sözümüz Var” diyor ve kongremizin bize yüklediği sorumlulukla Türkiye’yi ve halklarımızı aydınlık geleceğe taşıyacağımızı ifade ediyoruz. “ 


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.