Hazine'den CHP'li belediyelere kaynak kesintisi

'Belediyelerimize herhangi bir ekonomik destek sağlanmadığı gibi, gelen kaynaklarda da ciddi kesinti söz konusu. Ama bizim mazeretimiz yok.'

Hazine'den CHP'li belediyelere kaynak kesintisi
20 Haziran 2021 Pazar 22:57

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyelere Hazine’den aktarılan kaynaklarda yüzde 50’nin üzerinde kesinti yapıldığını söyledi.

CHP'nin Antep'te düzenlediği üç günlük Belediye Başkanları Buluşması sona erdi. 11’i büyükşehir 247 belediye başkanının katıldığı toplantıdaki oturumlarda belediye başkanlarının sorunları nasıl çözdüğünü, projelerini ve gelecekte yapacaklarını paylaştılar.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, toplantıyı ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi.

"Belki bizim hakkımızda çok farklı yargıda olan insanlar birebir temasla bu düşünceleri daha olumlu hale geldi" diyen Torun, üç günlük toplantı boyunca geçen iki yılın değerlendirildiğini ve gelecek üç yılda yapılması gerekenlerin değerlendirildiğini söyledi. Torun, toplantıda belediye başkanlarına mali analizler, yoksulluk ve tarımla ilgili bilgi verildiğini ve inovasyon projelerinin anlatıldığını aktardı.

'KAYNAK AKTARIMINDAKİ KESİNTİ YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE'

CHP’li belediyelere Hazine’den aktarılan kaynaklarda yüzde 50’nin üzerinde kesintinin olduğunu vurgulayan Torun, "Belediyelerimize herhangi bir ekonomik destek sağlanmadığı gibi, gelen kaynaklarda da ciddi kesinti söz konusu. Ama bizim mazeretimiz yok. Ne olursa olsun mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

Torun, şunları söyledi:

"Yapılan anketlerde de görülüyor ki CHP’li belediyeler her türlü baskıya engellemeye, her türlü tehdide rağmen, hukuksuz uygulamalara rağmen başarılılar. Büyükşehirlerimizin olduğu yerde başarı biraz daha yüksek. Ama Türkiye ortalamasını aldığımızda dahi yüksek. Bu da bizi son derece mutlu ediyor."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.