Gözaltına alınan 54 HDP ve DBP’liden 25’i tutuklandı

Antep Valiliği, kentte 14 Kasım günü yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 54 kişiden aralarında HDP ve DBP il/ilçe eş başkanlarının da bulunduğu 25 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Gözaltına alınan 54 HDP ve DBP’liden 25’i tutuklandı
24 Kasım 2019 Pazar 16:23

Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında kentte 14 Kasım günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanlar arasında bulunan 8 kişi, emniyette ifade işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte 10 gün sonra adliyeye çıkarıldı. Savcılık ifadeleri alınan Ramazan Kuas, Müslüm Özkan, Sultan Özalp, Cuma Ali Taşçı, Servet Bayram, Azime Bali, Halil Kılıç ve Diyar Bayram, mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 7 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Diyar Bayram tutuklandı.
Tutuklanan Bayram, Antep H Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.
25 KİŞİ TUTUKLANDI
Antep Valiliği'nden ise, operasyon kapsamında gözaltına alınanlar ve tutuklamamalarla ilgili yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada, HDP ve DBP İl eş başkanlarının aralarında bulunduğu toplam 57 şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak 14 Kasım günü eş zamanlı olarak operasyonlar yapılıp, 54 şüphelinin gözaltına alındığı, adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 29’u hakkında ‘adli kontrol’ kararı verilmiş olup, aralarında HDP ve DBP il/ilçe eş başkanlarının bulunduğu toplam 25 kişinin ise tutuklandığı kaydedildi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.