Görevden alınan Uşak Valisi Kocabıyık'ın eşi, Gezi'de gündem olan TOMA'ların üreticisi çıktı

Eski AKP'li Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi'de gündem olan TOMA'ların üreticisi Katmerciler adlı şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi çıktı.

Görevden alınan Uşak Valisi Kocabıyık'ın eşi, Gezi'de gündem olan TOMA'ların üreticisi çıktı
27 Nisan 2022 Çarşamba 12:45

Gezi Davası'ndaki ağır hapis kararlarını eleştirmesiyle gündeme gelen Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AKP'li Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi protestoları sırasında tartışma konusu olan TOMA'ların üreticisi Katmerciler adlı şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi çıktı.

Konuyu sosyal medya hesabından hatırlatan gazeteci Taylan Bilgiç "Gezi davasında yağdırılan cezaları eleştirmesinin ardından eşi valilikten alınan AKP eski milletvekili sayın Kocabıyık'ın, 'kaderin cilvesi' diyebileceğimiz bir ünvanı daha var: Gezi'de gündeme gelen TOMA'ların üreticilerinden Katmerciler'de, bağımsız yönetim kurulu üyesi" paylaşımını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık dün yaptığı açıklamada, Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet kararlarını eleştirerek, "Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz" demişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.