Genç kadın lunaparkta yaşamını yitirdi: 2-3 tokat atın kendine gelir

Genç kadının ölümünde lunapark görevlilerinin ihmali olduğunu savunan aile, şikayetçi olacaklarını söyledi.

Genç kadın lunaparkta yaşamını yitirdi: 2-3 tokat atın kendine gelir
31 Ağustos 2021 Salı 22:50

banner225

İstanbul'da lunaparkta bindiği 'robocop' adlı oyun aletinde fenalaşan 19 yaşındaki Zeynep Günay hayatını kaybetti. Lunapark görevlilerinin genç kadına gerekli müdahaleyi yapmadığı iddia edildi. Genç kadının ailesi, görevlilerin "2-3 tokat atın kolonya verin kendine gelir" dediğini anlattı.

NTV'de yer alan habere göre, olay, dün Denizköşkler Sahil'de bulunan lunaparkta meydana geldi. Zeynep Günay (19) ailesiyle birlikte gittiği lunaparkta bir oyun aletine bindi. Oyun aletinin hızlanmasıyla fenalaşan genç kadın, inmek istedi. Kızlarının fenalaştığını gören aile, durdurulmasını söylese de görevliler aldırış etmedi.

Uzun uğraşlar sonucunda durdurulan oyun aletinden inen genç kadın, fenalaştı. Aile görevlilerden ambulans çağırmasını istedi. Ambulans beklenirken ise genç kızın durumu daha da kötüye gitti.

Günay, çağrılan ambulans ile lunaparkın tam karşısında bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Günay, hastane yolunda yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Günay'ın kustuğu ve kusmuğunun solunum yolunu tıkadığı için hayatını kaybettiği iddia edildi.

HAYALİ PSİKOLOG OLMAKTI

Zeynep Günay’ın başarılı bir öğrenci olduğu bir yıl daha hazırlanarak üniversite sınavında iyi bir sıralama elde ettiği hayalinin ise psikolog olmak olduğu öğrenildi.

Sınav sonuçlarının açıklanması saatler kala Günay bugün açıklanan üniversite sınav sonucunu göremedi.

"2-3 TOKAT ATIN KOLONYA VERİN KENDİNE GELİR"

Genç kadının ölümünde lunapark görevlilerinin ihmali olduğunu savunan aile, şikayetçi olacaklarını söyledi.

Cenaze işlemleri için mezarlıklar müdürlüğünde bulunan acılı amca Fatih Günay "Anne, ablası ve yengesiyle gidiyorlar. Orada alete biniyorlar. Hareket ediyor alet daha sonra kız kendinden geçiyor. Bu bayılıyor direkt. Annesi durdurmak istiyor oradaki yetkililer normal diyor.

İnandırana kadar zaten 10-15 dakika geçiyor. Bir şey olmaz siz panik yapıyorsunuz diyorlar. Kız iniyor bir kenara oturuyor görevliler, '2-3 tokat atın kolonya verin kendine gelir. Biz böyle şeyleri çok görüyoruz' diyorlar.

Kendisine gelemeyince bizim oradaki akrabalarımız isyan edip kendileri ambulansı arıyor bunlar hiç ambulans aramamış. İhmal öldürdü yeğenimizi. Bize doktorun dediği geç müdahale olduğu gelirken zaten vefat ettiği şeklinde oldu. Geç kalındığı için. Kusmasından dolayı mı olup olmadığını adli tıp raporu sonucu ortaya çıkacak. Karşı taraftan şikayetçiyiz. Böyle bir olay oldu bir Allah’ın kulu daha gelip sormadı ne oldu diye. Davacıyız ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.