Gelecek Partisi, 15 farklı dilde Newroz kutladı

Gelecek Partisi, resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir video ile Newroz'u kutladı.

Gelecek Partisi, 15 farklı dilde Newroz kutladı
21 Mart 2021 Pazar 23:42

banner225

Gelecek Partisi, Ahmet Davutoğlu'nun da mesajının yer aldığı bir video ile 15 dilde Newroz kutladı.

Gelecek Partisi, resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir video ile Newroz'u kutladı.Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun da yer aldığı mesajda parti kurucuları 15 dilde mesaj verdi.

Videoda, “Bizim için Newroz demek, gönüllere düşen cemreyle ümidin yeise galip geldiği yepyeni bir başlangıç demek. Bizim için Nevruz demek gönül coğrafyamıza birlik ekmek, kardeş dediğini kardeşçe sevmek, baharla birlikte dirilmek demek" denildi.

Davutoğlu’nun yanı sıra parti kurucuları da Kürtçe, Zazaca, Çerkesce, Arapça, Rumca, Süryanice, Arnavutça dillerinin de aralarında bulunduğu 15 farklı dilde “Newroz Bayramınız kutlu olsun” anlamına gelen dileklerini paylaştılar.

Öte yandan Gelecek Partisi’nin resmi Kürtçe hesabı da “Mizgîniya biharê Newroz pîroz be. Daxwaza me ew e ku Newroza sirûştê bibe pêşenga Newroza dad û azadî û aşîtiyê” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Paylaşım, Gelecek Partisi’nin resmi Twitter hesabı tarafından retweet edildi.

Türkçe hesaptan yapılan paylaşımda, "Bahar güzeldir. Bahar umuttur. Din, dil, ırk, cinsiyet ayrımının olmadığı, duaların ve dileklerin birleştiği güzel günlerin habercisidir. #NevruzBayramı’nız Kutlu Olsun  #BaharGelecek" yazıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.