Gazeteci Candaş Tolga Işık: Çiller bana tezgâh kurdu, Türk tarihinin en berbat siyasetçisi

Gazeteci Işık, yeni parti kuracağı konuşulan Tansu Çiller’le ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Çiller’le bir anısını anlatan Işık ‘Hayatımda yediğim en büyük golü Çiller attı’ dedi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık: Çiller bana tezgâh kurdu, Türk tarihinin en berbat siyasetçisi
26 Mart 2022 Cumartesi 12:15

banner255

Armağan Cağlayan’ın kanalına konuk olan gazeteci Candaş Tolga Işık, yıllar önce Tansu Çiller’in sadece sana konuşuyorum diyerek aynı anda birden çok gazeteciye röportaj verdiğini ileri sürdü. “Çiller bana öyle bir tuzak kurdu ki” diyen Işık, söyle konuştu:

AYNI RÖPORTAJI 3 KİŞİYE DAHA VERMİŞ

“Posta Gazetesi’nde hafta sonları için röportaj yapıyorum. Tansu Çiller de o dönem Başbakanlığı falan bırakmış siyasetle ilgisi yok gibi duruyor. Bana bir telefon geldi. Dediler ki ‘Tansu Hanım röportaj verecek’ ister misiniz diye soruldu. ‘İsterim tabi ki’ dedim. Tansu Hanım bana ‘İşte ilk sende çıkacak, ilk ve tek sen yapacaksın’ sözleriyle randevuyu verdi. Gittim Tansu Hanım geldi röportaj yaptım. Bir çıktı abi gazete Tansu Hanım aynı röportajı 3 kişiye daha vermiş. Hayatımda yediğim en büyük goldü. Tansu Hanım bana bir tezgâh kurmuş.

İlber Ortaylı Hoca boşuna demiyor 'Türk tarihinin en berbat siyasetçisi Tansu Çiller’dir diye. Süleyman Demirel'le ilgili bir söz var. ‘Demirel sizi kayığa bindirir, sallar, sizi denizde dalga olduğuna inandırır’ derlerdi. Tansu Hanım da biliyorsunuz o ekolden. .Beni o gün gerçekten inandırdı denizde dalga olduğuna...”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.