Fırat Tanış'tan İmamoğlu'na tepki: Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün

Fırat Tanış, Ekrem İmamoğlu'nun benzetmesine tepki gösterdi.

Fırat Tanış'tan İmamoğlu'na tepki: Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün
18 Ocak 2022 Salı 19:12

banner255

Oyuncu Fırat Tanış, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onayı beklenen metro için 'tiyatro' benzetmesine tepki göstererek "Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün" dedi.

Ekrem İmamoğlu, projesi ve finansmanı hazır olduğu halde Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken onay verilmeyen projeyle ilgili şu yanıtı vermişti;

“Onay verilmemesi yatırım planına alınmaması İstanbul halkına ihanettir, kötülüktür. İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Bana borçlanma bütçe safsatalarını açmasınlar. Bunu kim, niçin onaylamadı onun cevabını versinler. Aynen nasıl 2020’de İstanbul Büyükşehir meclisinde oy birliğiyle tiyatro yaptılar. İstanbul’dan gitsin nasıl olsa Ankara’da onaylamayız diye, otobüs alım onayına el kaldırdılar ya, aynı şekilde burada da tiyatro oynamaya kalkmasınlar.”

Oyuncu Fırat Tanış, İmamoğlu’nun açıklamasını Twitter'dan alıntılayarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün” 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.