Ferit Şenyaşar: Sözümüz var, bir gün gerçekler ortaya çıkacak ve kardeşim cezaevinden çıkacak

Urfa Adliyesi önünde nöbet eylemini sürdüren Şenylaşar ailesi, 'Sözümüz var, katliamı yapanlar yargı önüne çıkıp hesap vermeden adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz' dedi.

Ferit Şenyaşar: Sözümüz var, bir gün gerçekler ortaya çıkacak ve kardeşim cezaevinden çıkacak
28 Mayıs 2021 Cuma 12:26

banner255

AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın "adalet" talebiyle Urfa Adliyesi önünde başlattığı nöbet eylemi 81’inci gününde devam ediyor.

Aile sabah sabah saatlerinde adliye önüne gelerek, eylemlerini sürdürmeye başladı. Adliye bahçesinde beklemelerine izin verilmeyen aile eylemlerini adliye bariyerlerinin önünde sürdürüyor. 

‘GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK’

Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tek kişilik oda da tutulan kardeşi Fadıl Şenyaşar’ı dün cezaevinde ziyaret ettiği için nöbet eylemine katılamayan Ferit Şenyaşar bugün bir kez daha adliye önüne geldi. Kardeşi ile yaptığı görüşmeye dair konuşan Şenyaşar, kardeşinin 3 yıldır hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutulduğunu, buna rağmen cezaevinde tek başına direndiğini söyledi. Adalete olan inançlarını yitirmeyeceklerinin altını çizen Şenyaşar, “Umutluyuz. Kardeşimde inancını yitirmiyor. Bir gün gerçekler ortaya çıkacak ve kardeşimde cezaevinden çıkacaktır” dedi. 

‘SÖZÜMÜZ VAR’

Eylemlerine ilişkin konuşan Şenyaşar, günlerdir Urfa’da adalet mücadelesi verdiklerini, hukuk devleti ve adaletin olmadığını söyledi. Adaleti aramaya devam edeceklerini söyleyen Şenyaşar, “Evde oturmayı kabul etmiyoruz. Zulüm altında yaşıyoruz. Dayanışmayla bu mücadelemizi sürdürüyoruz. 3 insanımız katledildi. Onlara sözümüz var. Katliamı yapanlar yargı önüne çıkıp hesap vermeden adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.