Ferit Şenyaşar'dan annesine verilen cezaya tepki

Annesi Emine Şenyaşar'a verilen cezaya tepki gösteren Ferit Şenyaşar, ‘Çocukları ve eşi gözü önünde katledilen anne, katiller için 'sayın' kelimesini kullanacak değil’ dedi.

Ferit Şenyaşar'dan annesine verilen cezaya tepki
07 Haziran 2022 Salı 13:56

banner255

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti 456’ncı gününde sürüyor. Emine Şenyaşar sağlık sorunları nedeniyle Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti devam ettirirken, Ferit Şenyaşar Urfa Adliyesi önündeki nöbeti bugün de başlattı.

“Bu süre boyunca katliam yapan milletvekilinin talimatlarını dinleyen emniyet, nöbetten vazgeçirmek için denemedikleri yöntem bırakmadı. Nöbete başladığımız ilk aylarda her gün güvenlik şube tarafından fiziki müdahalelere maruz kalıyorduk. Bizi engelleyemediklerinde hukuksuz müdahaleler ile annem ile birlikte beni gözaltına aldılar. Bizi nezarete attılar” diyen Ferit Şenyaşar, bunlara rağmen nöbetten vazgeçmediklerini söyledi.

“Bu gözaltılar da bizi vazgeçirmeyince bu sefer pankartlarımıza müdahale etmeye başladılar. Para cezası yazdılar, pankartlarımıza el koydular” diye ekleyen Şenyaşar, “Adliye binasının bahçesine bizi almamayı dahi denediler. Ancak biz hiçbir şekilde mücadeleden vazgeçmedik. Hiçbir engelleme bizi haklı mücadelemizden vazgeçiremez” şeklinde konuştu.

EMİNE ŞENYAŞAR’A 16 FARKLI SORUŞTURMA AÇILDI: ‘BU HERKESİN AYIBI’

Annesi Emine Şenyaşar hakkında “hakaret” ettiği gerekçesiyle 16 farklı soruşturma açıldığını, bunlardan 5 tanesinin davaya dönüştüğünü belirten Şenyaşar, “Nöbetimiz süresince annemin sarf ettiği sözler nedeniyle talimatlarla soruşturmalar açıldı. Bu Türkiye’nin bir ayıbıdır. Bu herkesin ayıbıdır. Anne burada katledilen eşi ve çocukları için sadece adalet istiyor. Çocukları ve eşi gözleri önünde katledilen anne katiller için ‘Sayın’ kelimesini kullanacak değil. Annenin konuşmalarından bir kelime bulup talimatla savcılar soruşturma açıyor. Bu hukuksuzluk bir an önce son bulmalıdır” dedi.

‘ADALET SAĞLANSIN Kİ NORMAL HAYATIMIZA DEVAM EDELİM’  

Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşanan katliam anına ait görüntülere değinen Şenyaşar, “Hastane kayıtları devlet yetkilileri ‘var’, savcı ise ‘yok’ diyor. Ortada büyük bir çelişki var. Biz burada oturmak istemiyoruz, biz de evimize gitmek istiyoruz. Normal hayatımıza dönmek istiyoruz. Ancak, adalet sağlanacak bu zulüm bitecek, o zaman biz evimize gidebiliriz. Dünyada hep güçlü olanlar kazanmamış ama mücadele edenler hep kazanmıştır. Davamıza milyonlar sahip çıkmış, sonunda adalet kazanacak” şeklinde konuştu.

'HAKLI MÜCADELEMİZ DURDURULAMAZ'

Aile sosyal medya hesabından da şu mesajı paylaştı:

“Adalet mücadelemizi bitirmek için önce defalarca gözaltı yapıldı, olmayınca 16 soruşturma açtılar, 5'i davaya dönüştü. Şimdi de para cezası vererek haklı mücadelemiz engellenmek isteniyor. Hiçbir engelleme haklı mücadelemizi durduramaz. Adalet Nöbetimiz 456. günde.” (ARTIGERÇEK)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.