Ferit Şenyaşar'dan AKP'li Fakıbaba'ya: Gelsin helallik istesin

Annesi ile birlikte adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, kentte ziyaretlerde bulunacak AKP’li milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya çağrı yaparak, adliyenin önüne gelmesini istedi.

Ferit Şenyaşar'dan AKP'li Fakıbaba'ya: Gelsin helallik istesin
25 Temmuz 2022 Pazartesi 13:28

banner255

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 504’üncü gününe girdi.

Anne ve oğlu, erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi’ne gelerek nöbeti binanın kapısında başlattı.  “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana katliamda yaşamını yitiren Şenyaşar ailesi fertlerinin fotoğraflarının yer aldığı “herkes için adalet” yazılı pankartı asan aile, adliye binası girişinde sürdürdükleri nöbet alanına “Adalet sağlamayan savcılar tatilde adalet nöbetimiz 504’ünü gününde” yazılı döviz ile katliam günü yaralıları taşırken saldırıya uğrayan ambulansın fotoğraflarını taşıdı. Anne ve oğlu adliyeye yolu düşen yurttaş ve avukatlara maruz kaldıkları katliam ve verdikleri adalet mücadelesine dair aktarımda bulunuyor. 

‘URFALI YURTTAŞLAR TANIK’

Annesi ile birlikte nöbet tutan Ferit Şenyaşar, adalet nöbetinin zorlu mevsimsel koşullara rağmen sürdüğüne dikkat çekerek, “Adliyede savcılar tatilde. Bize adalet yok. Bir yerde zulüm varsa orada normal bir hayat olmaz. Ortada herkesin bildiği bir üstünlerin hukuku var. Bunu kimse inkar etmiyor. Yetkililer ‘elimizde bir şey yok diyor.’ Biz adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz. Adalet sağlanana kadar bu kapıdan ayrılmayacağız. Bu hukuksuzluğa her gün Urfalı yurttaşlar tanık” diye konuştu. 

FAKIBABA’YA ÇAĞRI: GELSİN HELALLİK İSTESİN

Katliam gerçekleştiği dönemin Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan ve katliam gerçekleştiğinde hastanenin bahçesinde bulunan AKP Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bir hafta boyunca Urfa‘da temaslarda bulunacağını belirten Şenyaşar, “Bakan Urfa’ya ‘halkın sorunlarını dinlemeye’ gelmiş. Urfa'nın en büyük sorunu bu. Adliye önünde oturan annenin adalet talebidir. Eğer Fakıbaba samimi ise ve halkın sorunlarını dinlemeye gelmişse gelsin anneden helallik istesin. Belki bu helallikten sonra savcılar bir adım atar” diye konuştu. 

‘BUNLARDA HİÇ VİCDAN YOK MU?’

Anne Emine Şenyaşar ise, Adalet Nöbeti boyunca sağlık sorunlarının arttığına değinerek, “Gözlerim ve ayaklarım her geçen gün daha kötü oluyor. Buraya gelmeye mecburum. Evde oturamıyorum. Herkes için adalet istiyorum, kendim içinde istiyorum. Oğlumu (Fadıl Şenyaşar) bıraksınlar eve gelsin. İki oğlumu ve eşimi öldürdüler, artık yeter. Bunlarda hiç vicdan yok mu” diye sordu.

‘ADALET MUTLAKA GELECEK’

Aile, sosyal medya hesaplarından Adalet Bakanlığı’nın hesabını etiketleyerek, “Dört yıldır adalet arayışındayız. Her an, her dakika adalet sağlanacak umuduyla 504 gündür anne adliye kapısında bekliyor. Hastanede katledilenleri geri getiremez ama, beklediği adalet mutlaka gelecek” mesajı paylaştı. (MA)


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.