Fatih Altaylı: Sedat Peker yine sarstı, Türkiye Cumhuriyeti'nde duyduğum en rezil olaylardan biri

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in son itiraflarının kamuoyunda yeteri ilgiyi görmediğini söyledi; son anlatılanların Türkiye Cumhuriyeti'nde duyduğu en rezil olaylardan biri olduğunu kaydetti.

Fatih Altaylı: Sedat Peker yine sarstı, Türkiye Cumhuriyeti'nde duyduğum en rezil olaylardan biri
06 Temmuz 2022 Çarşamba 19:11

Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve şu an Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaşayan Sedat Peker, tutukluyken eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın ‘kumar oynadığı’ ve ‘dayak yediği’ görüntüleri elinde bulundurduğunu, bu sayede Yılmaz’dan 5 milyon dolar alarak serbest bırakıldığını öne sürmüştü.

Peker, anlaşma için iktidara yakın iş adamı Mehmet Cengiz'in aracı olduğu ve bu süreçte gazeteci Ertuğrul Özkök'ün de 'prim aldığı' iddiasını da sözlerine eklemişti. 

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bu 'itirafların' kamuoyunda yeteri ilgiyi görmediğini söyledi. 

"Sedat Peker yine sarstı. Yine vahim bir iddia. Aslında iddia da değil, daha ötesi... İtiraf ve tanıklık.  Ve ne yazık ki, yine sıfır tepki" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Bu iddia Türkiye Cumhuriyeti’nde benim duyduğum en rezil olaylardan birini anlatıyor.

Türkiye’de Dışişleri Bakanlığı dahil önemli bakanlıklar ve başbakanlık yapmış biri, üstelik de ana muhalefet partisi lideri olduğu dönemde o sıralarda henüz 26 yaşında olan bir suç örgütü üyesi ya da liderinin şantajına maruz kalıyor.

Şantaj yapan suç örgütü üyesi ile pazarlık yapıyor ya da yaptırıyor. Bu pazarlık sonucunda bu kişiye 5 milyon dolar rüşvet veriyor. Dahası yine bu pazarlık sonucu suç örgütü üyesi hapisten salıveriliyor.

'TOPLUMSAL ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN İŞARETİ'

Aracı ise o zamanlar Mesut Yılmaz’ın en yakın işadamı olan ve her iktidara yakın olmayı başaran Mehmet Cengiz. Adı geçen bir diğer kişi ise Kamuran Çörtük. Bu benim hayatımda duyduğum bir devlet adamının, bir siyasetçinin içinde olduğu en rezil işlerden biri. Ve ilginçtir, kimsede bir şaşırma falan yok. Bu çok açık biçimde toplumsal çürümüşlüğün işareti.

'BU OLAYDA ADI GEÇEN HERKESLE O DÖNEMLERDE PAPAZ OLMUŞUM'

Peker tarafından dile getirilen magazin ve seks mevzuları bile bu rezillikten daha fazla ilgi topluyor, tepki görüyor. Ben ise bu olayda adı geçen hemen herkesle zaten o dönemlerde papaz olmuşum.

Mesut Yılmaz’ı en fazla eleştiren gazeteci olmuşum, Kamuran Çörtük ile defalarca karşı karşıya gelmişim, hakkımda davalar açmış. Aleyhinde yazdıklarım arşivlerde duruyor.

'MEHMET CENGİZ'LE NEREDEYSE YUMRUKLAŞACAK HALDEYİZ'

Mehmet Cengiz ile vaziyetimiz ise malum, neredeyse yumruklaşacak hale gelmişiz. Yani anlayacağınız bu satırların yazarının durduğu yer başından beri belli. Sonunda bu yere gelenlere de hoş geldin diyoruz. Geç olsun ama güç olmasın.

'ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN PRİM ALDIĞINI SANMIYORUM'

Son söz olarak şunu da söylemek isterim. Ertuğrul Özkök’ü çok eleştirdim, çok ağır yazılar yazdım hakkında. Ama Sedat Peker’in bahsettiği olayda adı geçen kişilerden prim aldığını hiç ama hiç zannetmiyorum. Ama Peker bunu da belgelerse. Vah ki vah."


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.