Erdoğan’ın bir ay önce açılışını yaptığı çocuk hastanesinin tavanı çöktü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir ay önce açılışını yaptığı Antep çocuk hastanesinin tavanı çöktü. Vatandaşalar, ‘Bu binayı üniversite yetkilileri nasıl teslim almışlar’ diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan’ın bir ay önce açılışını yaptığı çocuk hastanesinin tavanı çöktü
23 Ocak 2022 Pazar 10:20

banner255

Antep Üniversitesi Çocuk Hastanesi hizmete girmesinin üzerinden bir ay geçmeden tavanında çökme meydana geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı hastanede meydana gelen çökme vatandaşların tepkisine neden oldu. Çökmeyi gören vatandaşlar “Daha hastane hizmete gireli kaç gün oldu da dökülmeye başladı. Bu binayı üniversite yetkilileri nasıl teslim almışlar” ifadelerini kullandılar.

Önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Ali Gür döneminde yüzde 90'lık tamamlanma seviyesine getirilen 250 yataklı Antep Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nin kalan bölümü, şu anki Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın döneminde tamamlandı. 25 Aralık 2021'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı toplu açılış töreniyle hizmete girdi. Açılış töreninde AKP Antep Milletvekili Derya Bakbak, hastaneyle ilgili Erdoğan’ı bilgilendirdi.

‘DAHA HASTANE HİZMETE GİRELİ KAÇ GÜN OLDU?’

Sözcü’de yer alan habere göre ancak aradan bir ay bile geçmeden Çocuk Hastanesi’ni Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne bağlayan geçiş bölümünün tavanında çökme meydana geldi. Çökmeyi gören vatandaşlar “Daha hastane hizmete gireli kaç gün oldu da dökülmeye başladı. Bu binayı üniversite yetkilileri nasıl teslim almışlar” diye tepki gösterdi.

‘SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPILMALI’

Hastanedeki tavan çökmesine bir tepki de Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan'dan geldi. Şencan, “Bu binayı yapan müteahhitten, teslim alan görevliler ve Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın dâhil sorumluluğu olan herkes hesap vermelidir. Ya çökme olayı hasta çocuk oradan geçerken meydana gelseydi? Bu hastanenin yapımına harcanan her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır” dedi.

Sosyal medya hesabından da hastanenin çöken bölümünün fotoğraflarını paylaşan Şencan, “Geçtiğimiz günlerde partili cumhurbaşkanının açılışını yaptığı Antep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin içler acısı durumu. Sayın Rektör Arif Özaydın bu durumu nasıl açıklayacak? Antep Üniversitesi Hastanesi tel tel dökülüyor. Yazık bu memlekete” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.