Erdoğan kediyle gazete okudu, Putin çadırda geceledi

Soçi'de gerçekleşecek zirvede buluşacak Putin ve Erdoğan, buluşma öncesi farklı fotoğraflar verdi.

Erdoğan kediyle gazete okudu, Putin çadırda geceledi
26 Eylül 2021 Pazar 18:38

29 Eylül'de Rusya'nınSoçi kentindeki zirvede buluşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gerçekleşecek zirve öncesi stres attıkları anları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kucağında torunun kedisi olduğu halde gazete okurken çekilen fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı.

Erdoğan fotoğrafları, "Sevgili torunum Aybike'nin kedisi Pıt Pıt Şeker... Güncel gelişmelere pek meraklı" notuyla paylaştı.

Putin ise Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yla taygada birkaç gün süren bir tatil yaptı. Yayınlanan görüntülere göre nehirde balık tutarak ve Şoygu'yla dağlarda yürüyüş yaparak vakit geçiren Putin, deniz seviyesinden yaklaşık 2 bin metre yükseklikte bir çadırda geceledi.

Putin'in çadırı içindeki şömine görseli ikiliyi güldürdü. Şoygu'nun şömineyi işaret etmesinin ardından Savunma Bakanı'nı ısınmaya çağıran Rus lider, "Gerçekten yanıyor" diye espri yaptı. Şoygu, gülerek "Güzel düşünmüşler" yanıtını verdi.

Taygadan yansıyan görüntülerde Putin'in bir arazi aracı kullandığı, Şoygu'nun da yolcu koltuğunda oturduğu görülüyor.

O sırada gördüğü kızıl geyiklerden söz eden Putin, "Kızıl geyikler devasaydı. Böylesini hiç görmemiştim. Az kalsın bize çarpıyorlardı. O kadar hızlılardı ki. Olimpiyat Oyunları'na katılsalardı, kimse onlarla eşit olamazdı" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.