Erdoğan kabine değişikliği için sinyal vermişti: 'Pakdemirli, Kasapoğlu, Ersoy ve Çavuşoğlu gidiyor'

Pakdemirli'nin yerine daha önce Tarım Bakanlığı yapan Mehdi Eker'in getirilebileceği konuşuluyor.

Erdoğan kabine değişikliği için sinyal vermişti: 'Pakdemirli, Kasapoğlu, Ersoy ve Çavuşoğlu gidiyor'
02 Şubat 2022 Çarşamba 11:09

banner225

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Yeni değişiklikler yapabiliriz" açıklamasının ardından AKP kulislerinde 3-4 bakanın değişeceği beklentisi dile getiliyor., görevden alınacak bakanlar listesinde ilk sırada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin adının yer aldığı öne sürülürken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da adları geçiyor.

PAKDEMİRLİ İLK SIRADA

AKP kulislerinde 3-4 bakanın değişeceği beklentisi dile getirilirken, "görevden alınacak bakanlar" listesinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ilk sırada yer aldığı öne sürüldü. Erdoğan'ın son dönemde yaptığı kabine değişikliklerinde, parlamentodan isimleri kabineye taşıması nedeniyle Pakdemirli'nin yerine daha önce Tarım Bakanlığı yapan Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker'in getirilebileceği yorumu yapılıyor.

Geçtiğimiz hafta da Adalet Bakanlığı görevinden affını isteyen Abdulhamit Gül'ün yerine eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ getirilmişti.

3 BAKANLIK DAHA SIRADA

AKP kulislerinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun adı da değişecek bakanlar arasında sayılıyor.

SEÇİM KABİNESİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinenin yaklaşık yarısını değiştirdiğine dikkat çekilirken bundan sonraki süreçte yapılacak değişikliklerle beraber "seçim kabinesi"ni de oluşturmuş olacağı vurgulanıyor.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında yapılan kabine toplantısı sonrasında Adalet Bakanlığı'ndaki görev değişimiyle ilgili, "Değişen şartlara ve ihtiyaçlara göre kabinede revizyona gitmemiz normaldir. Kabinedeki değişimler de bir bayrak yarışıdır. Gerekirse kabinede yeni değişiklikler yapabiliriz" sözleriyle değişikliklerin arkasının gelebileceği mesajını vermişti.

Abdulhamit Gül'ün yerine Adalet Bakanı olarak yine eski bir bakan olan Bekir Bozdağ atanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.