Erdoğan'ın örnek gösterdiği Ahmet Katıksız Türkiye'yi terk etti: Buyurun koltuklar sizin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmaları nedeniyle örnek gösterdiği Ahmet Katıksız, liyakatsiz kadrolardan şikayet ederek memuriyetten istifa ettiğini ve Belçika'ya yerleştiğini açıkladı.

Erdoğan'ın örnek gösterdiği Ahmet Katıksız Türkiye'yi terk etti: Buyurun koltuklar sizin
03 Ağustos 2022 Çarşamba 16:23

banner255

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2013 yılında Avrupa Birliği Bakanlığı'nın Erasmus Projesi açılış programı kapsamında düzenlenen törene katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Ahmet Katıksız adlı bir vatandaşı örnek göstererek şu ifadeleri kullandı.

"Keza Bingöl'den Ahmet Katkısız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003'te Bingöl'de deprem oluyor, il halk kütüphanesi ciddi zarar görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor. Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediyor. Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl'ün ilk Ulusal Ajans Gençlik Projesi. İlk defa yurt dışına İspanya'ya gidiyor. Talihi o andan itibaren değişiyor. 64 ülke ve 81 ilden bin 500 kişiyi festival kapsamında misafir ediyor. Şu anda GAP idaresinde Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü olarak çalışıyor. 'İnsan Yaşamına Dokunmak' ismiyle de bir kitabı bulunuyor."

Erdoğan’ın örnek gösterdiği Ahmet Katıksız sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Türkiye'yi terk ettiğini duyurdu.

"Bugün itibariyle memuriyetten çekildim. Beni yönetenlerin liyakatsiz bir şekilde atandığı kadroların altında kendimi tüketeceğime dünyanın bambaşka bir coğrafyası olan Belçika'dayım. Buyurun koltuklar sizin! Cumhurbaşkanı @RTErdogan tarafından örnek verilen Ahmet bıraktı."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.