Erdoğan'ın konvoyu dönüş yolunda protesto edildi

İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılışı'na katılan Erdoğan konuşmasında Cengiz İnşaat'ın taş ocağına karşı çıkan halka 'sol, komünist' demişti. Halk dönüş yolunda Erdoğan'ı protesto etti.

Erdoğan'ın konvoyu dönüş yolunda protesto edildi
04 Eylül 2021 Cumartesi 13:01

banner255

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde yaptığı açıklamalarda, İşkencedere Vadisi'ne Cengiz İnşaat tarafından yapımı süren ve bölge halkının tepkisini çeken taş ocağına sahip çıkmış, halkı hedef almıştı. 

Erdoğan, ''Türkiye'nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez'' ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın sarf ettiği sözler sonrası İkizdereli direnişçiler de Erdoğan'a yanıt vermiş, ''Taş ocağına izin vermeyeceğiz'' demişti. 

ERDOĞAN'A GECE YARISI PROTESTO ŞOKU

AKP Genel Başkanı, İkizdere'deki temasları sonrası dönüş yoluna çıktı. Yüzlerce arabayla Rize'ye dönmek için yola çıkan Erdoğan, İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı. Direnişçilerin ''Biz halkız'' dediği ve '' Direne direne kazanacağız'' diye slogan attığı görüldü. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.