Erdoğan'dan 14 Mart mesajı: Sizlerin yükünü hafifletmek için tüm imkanları seferber ettik

Erdoğan, zaman zaman hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) bağlı hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Erdoğan'dan 14 Mart mesajı: Sizlerin yükünü hafifletmek için tüm imkanları seferber ettik
14 Mart 2021 Pazar 14:02

banner255

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kampanya başlattıklarını duyurdu. Erdoğan, ‘Destan Yazanlara Mektup Yazalım’ başlıklı projeyle sağlık çalışanları için dijital mektup gönderileceğini duyurdu. İlk mektubu da kendisi yazan Erdoğan, zaman zaman hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) bağlı hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Erdoğan 2020 Ekim ayında TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı hakkında, “TTB'nin başına terör örgütünden birini getirdiler” diyerek “Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Nasıl şifa arayacağız? Teröristten bu beklenir mi? Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan sağlık çalışanlarına yönelik "Haftalarca evine gidemeyen, çocuklarına, sevdiklerine sarılamayan sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımızı bir an önce sağlığına kavuşturmak için gecelerini gündüzlerine kattılar. Türkiye'nin tüm dünyada örnek gösterilen Coronavirus mücadelesinde sizin bu fedakarlığınızın ve gayretinizin çok önemli payı bulunuyor. Bu süreçte sizlerin yükünü hafifletmek, çalışma şartlarınızı kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek için tüm imkanları seferber ettik” dedi.

AKP hükümetleri döneminde sağlık alanında yaptıkları çalışmaları da anlatan Erdoğan, “Sağlık altyapımıza son 18 yılda yaptığımız devasa yatırımlara ilaveten, sadece salgın döneminde toplam 16 bin yatak kapasiteli 25 yeni sağlık tesisi ile 11 ek hizmet binasını devreye aldık. Şimdiye kadar 30 bine yakın canımızı bizden koparan koronavirüsle mücadelemizin henüz bitmediğini biliyoruz. Salgın tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar elbirliği içinde çalışmayı sürdürmemiz gerekiyor. Bir taraftan 'yeni normal' sürecinin adımlarını atarken, diğer taraftan da sağlık sistemimizi ayakta tutacak çalışmalar yürütüyoruz. Her fırsatta vatandaşlarıma kendilerinden, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak sizlere yardımcı olmalarını beklediğimi ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan mektubunun devamında ise şu ifadelere yer verdi:

"Salgınla mücadelede hayatını kaybeden meslektaşlarınıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da size destek olmaya, maddi ve manevi olarak sizlerin yanında durmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle sizin ve ailenizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı can-ı gönülden tebrik ediyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.