Emine Şenyaşar kolunda serumla Adalet Nöbeti’ne katıldı: Artık biri buna 'dur' desin

AKP’lilerin saldırısı sonucu eşini ve çocuklarını kaybeden Emine Şenyaşar, Urfa Adliyesi önündeki adalet mesaisine bugün kolundaki serumla katıldı.

Emine Şenyaşar kolunda serumla Adalet Nöbeti’ne katıldı: Artık biri buna 'dur' desin
04 Kasım 2021 Perşembe 13:09

banner255

24 Haziran seçimleri sürecinde Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar (65) ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 241’inci gününde devam ediyor. Emine Şenyaşar, sorumluların cezalandırılması ve saldırıdan yaralı kurtulup sonrasında da tutuklanan diğer oğlunun serbest bırakılması için verdiği adalet mücadelesini ilerlemiş yaşına ve sağlık problemlerine rağmen kesintisiz sürdürüyor.

SERUMLA NÖBETE GELDİ

Sabah saatlerinde Urfa Adliyesi önüne gelmek isterken tansiyonu düşen Şenyaşar, eşi ve çocuklarının gözleri önünde katledildiği Suruç Devlet Hastanesi'ne gidemediğinden ilçede bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Sağlık çalışanlarının müdahalesiyle kendine gelen Şenyaşar, doktorların “2 gün dinlenmen gerek” ikazlarına rağmen adalet eylemine ara vermeyeceğini belirtti. Şenyaşar, serum takılı bir şekilde Urfa Adliyesi önüne gitmek için yola çıktı. Kolunda serum olan anne ve oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi'ne önüne gelerek bugünkü adalet mesaisine başladı.

‘BU BİR İNSANLIK DRAMI’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, “Bu insanlık dramı. Artık annenin kaldırımda oturacak hali kalmadı. Annem her gün gözlerimin önünde eriyor. Buna biri dur desin” dedi.

Şenyaşar ayrıca bugün saat 13.00’da aile avukatları ve Urfa Barosu Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile adalet arayışının geldiği aşama ve eylemin gidişatına dair kamuoyunu bilgilendirmek için adliye önünde basın açıklaması yapacaklarını belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.