Dünyanın gözü Berlin’de....Erdoğan'dan flaş ifadeler!

Berlin'de yapılacak Libya Konferansı öncesi Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Dünyanın gözü Berlin’de....Erdoğan'dan flaş ifadeler!
19 Ocak 2020 Pazar 11:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'daki gelişmelerin konuşulacağı  konferasa gitmek için Atatürk Havalimanı'nda bulunduğu esnada basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın Berlin'e gitmeden önceki açıklamasında libya'ya Türkiye müdahalesi için, 'Türkiye barışın anahtarı olmuştur' dedi

Erdoğan'ın İdlib'te pazar yerinde yapılan bombalı saldırı ile ilgili sözleriyle konuşmasına başladı. Erdoğan, "Pazar yerine yapılan saldırı sonucu 19 İdlibli kardeşimiz şehit oldu. ülkemize yönelik göç hareketi başladı." dedi. Erdoğan, "Rejimin vahşetine bir dur demenin vakti geldi." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından belirli noktalar ise şöyle:

'HAFTER'İN KIYMETİ HARBİYESİ YOK'

"DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerinin Libya’da yeniden zemin kazandığını görüyoruz.Saldırılar tüm Akdeniz havzasını tehdit eder hale gelmiştir.Darbeci Hafter’in saldırıları karşısında uluslararası toplum maalesef gereken tepkiyi göstermemiştir.Bu zirvenin ancak bugün düzenleniyor olması elbette düşündürücüdür.Meşru Libya hükümetiyle iki mutabakat muhtırasıyla işbirliğimizi perçinledik.Türkiye Libya’da barışın anahtarı olmuştur.Libya’da sükunet sayın Putin ile yaptığımız ateşkes çağrısıyla sağlanmıştır."

"Ülkemiz Libya’nın geleceğine sahip çıkmıştır.Berlin kongresini önemli bir adım olarak görüyoruz.Yeniden filizlenen umutlar kan ve kaos tüccarlarının ihtiraslarına kurban edilmemelidir.Libya ile beraber aciliyet kesbeden bir diğer husus da İdlib’teki durumdur.Pazar yerine yapılan saldırı sonucu 19 İdlibli kardeşimiz şehit oldu. ülkemize yönelik göç hareketi başladı.Rejimin vahşetine bir dur demenin vakti geldi.

"Yunanistan Almanya’ya davet edilmediği için ciddi bir rahatsızlık içinde. Libya ve Türkiye arasında yapılan anlaşma Yunanistan’ı malum çıldırtmıştı. Bunu ardından da rövanşist anlayışla bunu nasıl geri alırız çabasına girdi.

"Hafter’in bir kıymeti harbiyesi yok. Tuttu Hafter’i Yunanistan’a davet etti. Bu görüşmeleri yaptılar hiçbir kıymeti yok. Hafter Almanya’ya geldiğinde orada neler söyleyecek hepsini orada görme imkanımız olacak.

Erdoğan, Hürriyet gazetesi muhabiri Özgür Altuncu'nun FETÖ yargılamalarındaKİ çelişkili kararlara ilişkin sorduğu soruya da "Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur" yanıtını verdi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.