Dolar 17 lirayı aştı, 'Oh dolar düşüyor' diyen Cem Küçük gündem oldu

Sene başında 13,35 lira olan dolar 17 liranın üzerine tırmandı, Cem Küçük'ün canlı yayında tartıştığı hukukçu Ersan Şen'e "Ekonomi iyiye gidiyor, oh dolar düşüyor" sözleri yeniden gündem oldu.

Dolar 17 lirayı aştı, 'Oh dolar düşüyor' diyen Cem Küçük gündem oldu
09 Haziran 2022 Perşembe 09:58

TL'de aylardır devam eden değer kaybı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı 'politika faizini artırmak bir yana daha da düşüreceğiz' açıklaması sonrası hızlandı. Dolar bu sabah itibariyle 17 lira sınırını, euro ise 18 lirayı aştı. Merkez Bankası her ne kadar politika faizini sabit tutsa da, bankaların ihtiyaç kredisi faizleri de son bir yılda yaklaşık 3 kat arttı.

Durum böyle olunca Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün Prof. Dr. Ersan Şen'le Habertürk canlı yayınındaki tartışması sosyal medyada yeniden gündeme geldi. 

'DOLAR DÜŞMEZ DİYENLER YANILDI' DEMİŞTİ

2021'in aralık ayında Habertürk'teki canlı yayında, ekonomik kriz ve dövizdeki ani değişimler konuşulmuş; Cem Küçük, Ersan Şen’in önceki açıklamalarını hatırlatarak "Sayın Ersan Şen'in tüm argümanları çöktü. 'Sıcak para girmeden dolar düşmez' demişti, yanıldı. Hem faiz hem döviz düşüyor. Verecek cevabı yok. Bu çok iyi bir sistemdir. Ekonomi iyiye gidiyor, milletin ekonomisi düzeliyor. Moralin bozulmasın" ifadelerini kullanmıştı.

Küçük'e yanıt veren Şen ise “Devlet o garantileri kimin cebinden ödeyecek, hangi vatandaşın cebinden ödeyecek. Rahmetli Turgut Özal söyledi bu sistemin ne kadar yanlış olduğunu. Sen söylediğin yalanlara inan” demişti.

Bu sırada Cem Küçük'ün elini göğsüne aşağı yukarı götürerek, "Oh dolar düşüyor, oh faiz düşüyor, faiz lobileri üzülüyor" demesi dikkat çekmişti (DUVAR)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.