Dilek Doğan’ın ağabeyine 19 yıl 7 ay hapis cezası verildi

Emrah Doğan 15 Ocak 2019’dan beri tutuklu.

Dilek Doğan’ın ağabeyine 19 yıl 7 ay hapis cezası verildi
11 Mart 2021 Perşembe 12:03

İstanbul, Sarıyer’deki Küçük Armutlu’da 2015 yılında yapılan ev baskınında polis kurşunuyla hayatını kaybeden 25 yaşındaki Dilek Doğan’ın ağabeyi Emrah Doğan’a örgüt üyeliğinden 11 yıl 3 ay, tehdit suçlarından da toplam 8 yıl 4 ay olmak üzere 19 yıl 7 ay hapis cezası verildi. Dilek Doğan’ı vuran polis Y.M.'ye ise 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti.

Emrah Doğan 15 Ocak 2019’dan beri tutuklu bulunuyor. Doğan, hakkındaki iddianameye dair tanıkların kendisini tanımadığını söylediğini, gizli tanıkların çelişkili ifadeler verdiğini ve sadece bu ifadeler kanıt gösterilerek yargılandığını belirtmişti.

‘AİLECE BİZDEN İNTİKAM ALINIYOR’

Bianet’ten Ayça Söylemez’in haberine göre Emrah Doğan gazeteye gönderdiği mektupta yargılanmasına ilişkin, “Duvarlar arasından yazıyorum size, çünkü Dilek’in katillerini tüm dünyaya duyurduğumuz, adalet mücadelesi verdiğimiz için ailecek bizden intikam alınıyor. Benim payıma komplolarla dolu bir iddianameyle tutsaklık düştü. Annem, babam, kardeşlerim hakkında soruşturmalar açıldı. Bir abim ailesini burada bırakıp yurtdışına çıkmak zorunda kaldı. Yeğenim babasına doya doya sarılamadan büyüyor. Sadece adalet istediğimiz için cezalandırılıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.