Demirtaş'tan Gare açıklaması

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gare harekatına ilişkin açıklamada bulundu.

Demirtaş'tan Gare açıklaması
18 Şubat 2021 Perşembe 13:54

banner255

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine baş sağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Gare harekatında 13 asker, polis ve MİT görevlisinin hayatını kaybetmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şöyle yazdı:

"PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine baş sağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Diplomatik yollar yerine, siyasi şov amaçlı operasyon sonucunda ortaya çıkan trajedinin sorumluluğunu HDP'ye ve muhalefete yüklemek de aymazlıktır. Halka hesap vermesi gereken, iktidardır. Aslolan; silaha, şiddete, savaşa her koşulda karşı çıkarak barışı sağlamaktır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nizamettin Aktaş - 12 ay önce
Bu ülkede insana dair değerlerin yaşatılması, ancak ve ancak yeni anayasa ve insana doğuştan verilen değerlerin güvence altına alınması ile oluşacak
Avatar
Selman - 12 ay önce
Elbette kınayacak. Çünkü teröre içtenlikle karşı bir insan, bir psrtı başkanı.