Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi ziyaret için gitti, Umre yaptı

Erdoğan ve beraberindeki heyetin resmi temaslar yapmak için gittiği Suudi Arabistan'da umre ziyareti yapması tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi ziyaret için gitti, Umre yaptı
29 Nisan 2022 Cuma 11:53

banner255

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud'un daveti üzerine iki günlük ziyaret çerçevesinde eşi Emine Erdoğan ile Suudi Arabistan'a gitti. Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud tarafından resmi törenle karşılandı. Al-Salam Sarayı'ndaki törende, iki ülkenin milli marşları çalındı.

Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral heyetlerini birbirine takdim etti. Erdoğan ve Selman, basına kapalı gerçekleştirilen baş başa görüşmenin ardından akşam yemeğinde bir araya geldi.

UMRE YAPTILAR

Resmi ziyaret için gittiği ülkede Erdoğan ve ekibi umre de yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da eşlik etti.

Erdoğan ve beraberindeki heyetin resmi temaslar yapmak için gittiği Suudi Arabistan'da programlarına kişisel bir ziyaret eklemesi tepki çekti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.