CHP’nin bu kez de Çay Kanunu ile ilgili afişleri toplatıldı

‘128 milyar dolar nerede’ afişleri toplatılan CHP'nin şimdi de Çay Kanunu ile ilgili afişleri toplatıldı. CHP Rize İl Başkanlığı afişleri il ve ilçe binalarına asmaya başladı.

CHP’nin bu kez de Çay Kanunu ile ilgili afişleri toplatıldı
17 Nisan 2022 Pazar 10:36

banner225

CHP’nin “128 milyar dolar nerede” yazılı afişlerinin toplatılmasının ardından, şimdi de Çay Kanunu ile ilgili Rize’de astığı afişlere müdahale edildi.

CHP Rize İl Başkanlığı, çay kanununun TBMM’de kabul edilmemesine tepki olarak hazırladığı “Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan Çay Kanunu teklifimiz iktidar ve ortakları tarafından reddedilmiştir” yazılı afişleri kent genelinde ve ilçelerde köprü ve billboardlara asmak istedi. Billboardlara afiş asılmasına izin verilmezken, çeşitli yerlere asılan afişlerde polisler tarafından indirildi.

AKP VE MHP’YE TEPKİ: ÇAY KANUNU’NUN ÇIKMASINI ENGELLEMEK ÇAY ÜRETİCİSİNE İHANETTİR

Sözcü’nün haberine göre CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, partili milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu, Uğur Bayraktutan, Ahmet Kaya ve Necati Tığlı tarafından hazırlanıp Meclis’e sunulan Çay Kanunu teklifinin AKP ve MHP tarafından kabul edilmediğini hatırlatarak, bir çay kanunu hazırlanması için 2 yıldır çağrı yaptıklarını söyledi.

Çay Kanunu teklifinin reddedilmesinin üreticiye ihanet olduğunu belirten Deniz, “Cumhur ittifakı ortakları olan AKP ve MHP'ye soruyoruz. Çay Kanunu’nun hangi maddelerine karşısınız? Hangi maddeleri kabul etmiyorsunuz? Çay Kanunu’nun çıkmasını neden engellediniz ve engellemeye de devam ediyorsunuz?” dedi.

TOPLATILAN AFİŞLER PARTİ BİNALARINA ASILDI

Çay Kanunu teklifinin kabul edilmemesine tepki göstermek amacıyla afiş hazırladıklarını belirten Deniz, “Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan Çay Kanunu teklifimiz İktidar ve ortakları tarafından reddedilmiştir. Afişlerimiz Rize merkezde billboardlara astırılmayınca il merkezi ve tüm ilçelerimizde parti binalarına ve üst geçitlere afişlerimizi astık. Üst geçitlere astığımız afişlerimiz indirilmeye başlanılmıştır. Çay Kanunu’nun yasalaşması için mücadelemizi sürdüreceğiz ve bu konudaki herkesin davranışını ve duruşunu ortaya koymaya her türlü engellemelere rağmen devam edeceğiz” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.