CHP'li isim bu video ile Erdoğan'a seslendi: Biri 'FETÖ'nün siyasi ayağı CHP'de' mi demişti

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, FETÖ darbesini araştıracak komisyonun başkanı AKP'li Reşat Petek’in, FETÖ’yü öven sözlerinin yer aldığı bir video ile yanıt verdi.

CHP'li isim bu video ile Erdoğan'a seslendi: Biri 'FETÖ'nün siyasi ayağı CHP'de' mi demişti
22 Ocak 2020 Çarşamba 18:06

Erdoğan, Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanı “CHPFETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu’ önergesi verdi. AKP ve MHP karşı durdu. Sayın Bahçeli ‘Hakim değiliz, savcı değiliz. Meclis’te araştırılması doğru değil. Bunun yerine sözde ‘Yurtta Sulh Konseyi’ araştırılsın’ dedi. Siz ne diyorsunuz buna?” sorusuna da yanıt verdi.

Erdoğan yanıtında “Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defa bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu. Parlamentonun içinde veya herhangi siyasi partide, AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende... Ya CHP içinde var, ya İP’te var, ya HDP’de var. Çıkar o zaman sen bunları, ispat et. Bunu ispatlayamayan bu parti parlamentonun tamamını zan altına almak için böyle bir yola başvurdu. Daha geçenlerde Urla Belediye Başkanı’nın FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Şu anda ne oldu? Tutuklu içeride. Mahkemesi devam ediyor” diye karşılık verdi.

VİDEO:

TUNCAY ÖZKAN YANIT VERDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

FETÖ darbesini araştıracak komisyonun başkanı AKP'li Reşat Petek’in, FETÖ’yü öven sözlerinin yer aldığı bir video paylaşan Özkan şunları yazdı:

“Bu sözleri söyleyen kişi TBMM'de, FETÖ darbesini araştıracak komisyonun başkanı AKP'li Reşat Petek. Biri FETÖ'nün siyasi ayağı CHP'de mi demişti?

Yargı, Cemaat'in emrinde değil

-Gülen'i bitirme planı hazırlayanlar mahkum oldu

-AKP-Cemaat birbirine düşerse dış güçler sevinir”


Kaynak: Cumhuriyet

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.