CHP’li 120 vekilin Erzurum’a aynı uçakla gidecek olması endişe yarattı: ‘Uygulama yanlış’

Kılıçdaroğlu'yla birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması, partide endişe yarattı. Bazı vekiller uçağın kaza geçirmesi halinde CHP'de neredeyse milletvekili kalmayacağını belirtti.

CHP’li 120 vekilin Erzurum’a aynı uçakla gidecek olması endişe yarattı: ‘Uygulama yanlış’
01 Ağustos 2022 Pazartesi 08:55

banner255

CHP'nin her hafta salı günü TBMM'de yaptığı Grup toplantısı, bu haftadan itibaren ekim ayına kadar değişik illerde yapılacak. Bunun ilk uygulaması için Erzurum seçildi. CHP'nin toplam 134 milletvekili bulunuyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı, 120 vekil yarın Ankara'dan saat 07.40'da kalkacak olan Erzurum uçağına binecek. Aynı gün saat 20.40 uçağıyla da Ankara'ya dönecek. Toplu halde aynı uçağa binecek olması endişeye yol açtı. “Uygulama yanlış” denildi.

‘BİR OLASILIĞI DÜŞÜNMELİ VE HEPİMİZİ AYNI UÇAKLA GÖTÜRÜP GETİRMEMELİYDİ’

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre CHP Genel Başkanı ile birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması, partide endişe yarattı. Uçağın kaza geçirmesi halinde CHP'de neredeyse milletvekili kalmayacağını belirten bazı vekiller uygulamalardan da örnek verdi. Bir milletvekili şunları söyledi: “Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları aynı uçağa binmezler. Çünkü, Allah korusun bir kaza-bela halinde Silahlı Kuvvetlerimizin komutansız kalmaması amaçlanır. Büyük şirketlerin sahipleri de aynı uçağa binmez ya farklı uçaklarla ya da karayoluyla yolculuk yaparlar. Hatta aile ve çocuklarıyla aynı araçta bulunmamaya özen gösterirler. Bir kaza halinde hepsi ölmesin, yaralanmasın diye. CHP böyle bir olasılığı düşünmeli ve hepimizi aynı uçakla götürüp getirmemeliydi.”

Erzurum'a toplu olarak gidilmesinin nedenini de bir milletvekili şöyle anlattı: “Anadolu Jet'e ait 36 uçak, Rusya'ya kiraya verildi. O yüzden iç hatlarda büyük sıkıntılar başladı. Bazı havaalanlarına seferler ya kaldırıldı ya da önemli ölçüde azaltıldı.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.