Çavuşoğlu'ndan Suriye'ye 'operasyon' açıklaması: Tehdit arttı, gereğini yapmalıyız

ABD'nin '30 kilometreyi terörden temizleme sözünü tutmadığını' söyleyen Çavuşoğlu; Yunanistan'ı da uyardı: Adaları silahlandırıyorlar. Blöf yapmıyoruz, işi ileri noktaya götüreceğiz.

Çavuşoğlu'ndan Suriye'ye 'operasyon' açıklaması: Tehdit arttı, gereğini yapmalıyız
26 Mayıs 2022 Perşembe 19:41

banner225

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ve Filistin ziyareti dönüşü açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Suriye'ye yapılması gündemde olan operasyonla ilgili, "Gereğini yapmamız lazım" diye konuştu.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA ÜYE OLMAK İSTERSE ADIM ATACAK

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurusunu değerlendiren Çavuşoğlu, "Beklentilerimizi karşılamak için irade koyarlarsa çalışma yaparız. Bir an önce üye olmak istiyorlarsa adımları atacaklar" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'de "hakça paylaşımdan yana olduklarını" ifade ederek, "Kimse bizi dışlamasın. Bizim de kimsenin hakkında gözümüz yok dedik. Teknik kısmı bakanlar görüşür" dedi.

ABD SÖZÜNÜ TUTMADI

Akdeniz gazının Avrupa'ya taşınması konusuna da değinen Çavuşoğlu, "Bunun tek ekonomik güzergahının Türkiye olduğunu söyledik" dedi. İsrail ile karşılıklı büyükelçi atanıp atanmayacağı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Yunanistan'ın adaları silahlandırdığını söyleyen Çavuşoğlu, "Blöf yapmıyoruz, Atina uymazsa işi ileri noktaya götüreceğiz. ABD'nin denge politikasında sapma görüyoruz, uyarıyı da yaptık" dedi.ABD'nin mutabakata uymadığını söyleyen Çavuşoğlu, "30 kilometreyi terörden temizleme sözünü tutmadın, o zaman temizle" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.