Çakıcı cephesinden 'yurt dışına çıktığı' yönündeki iddialara yanıt

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın, 'piyasadan çekilmesi' yönünde mesajlar aldığı ve Kıbrıs'a kaçtığı iddia edildi.

Çakıcı cephesinden 'yurt dışına çıktığı' yönündeki iddialara yanıt
15 Haziran 2021 Salı 12:03

banner225

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın 'basın danışmanı' olarak tanıtılan Ferhat Aydoğan tarafından paylaşılan mesajla, 'yurt dışına çıktı' iddialarına yanıt verildi. Mesajda "Kimsenin bir yere gittiği yok gidenler zaten gitmiş" denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden, soruşturma açılan ve MHP genel başkanı Bahçeli'nin "dava arkadaşım" dediği Çakıcı'nın “piyasadan çekilmesi” yönünde aldığı mesaj sonrası, durum normalleşene kadar yurt dışına çıktığı iddia edildi. T24 yazarı Tolga Şardan, Çakıcı'nın birileri tarafından 'sus ve piyasadan çekil' denilerek, durum normalleşene kadar Kıbrıs'a gittiğini yazdı. 

Şardan 'Büyüteç' isimli köşesindeki yazısında konuya ilişkin, "Resmi kayıtlara göre; Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacak! Bendeki bilgiler böyle. Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok" ifadelerini kullandı.

'KAÇTI' İDDİALARINA YANIT

Söz konusu iddiaların ardından Çakıcı'ya olan yakınlığıyla bilinen 'Bafralı Delidemir’ lakaplı bir kişi tarafından yayımlanan mesaj, Çakıcı’nın 'basın danışmanı' olarak tanıtılan Ferhat Aydoğan tarafından paylaşıldı. Sertkaya mesajında, “Birileri yurtdışına gitmiş birisine yavru Vatan’dan yer açıyorlar, kimsenin bir yere gittiği yok gidenler zaten gitmiş” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.